Guvernér Rusnok čeká už jen postupné zvyšování sazeb

1-minutové čtení
J&T specialistaGuvernér České národní banky (ČNB) Jiří Rusnok v úterý ve videorozhovoru pro Blesk.cz naznačil, že domácí centrální banka bude úrokové sazby dál zvedat. Inflace v lednu byla sice vyšší, než ČNB čekala (9,4 % vs. oček. 9,2 %), ale podle Rusnoka v ČNB výrazné zrychlení inflace čekali, a šlo tedy jen o částečné překvapení. Podle Rusnoka bude ČNB dál zvedat sazby, ale bude již pokračovat v pozvolných krocích. Guvernér Rusnok očekává, že půjde již jen o jemné ladění, při kterém se sazby mohou dostat i nad 5 %. Rusnok zdůraznil, že hranice 5 procent není žádný strop, přes který by domácí sazby nemohly jít.

Rozhovor odpovídá našemu očekávání, a to že ČNB na dalších zasedání bude zvyšovat sazby již jen o 25 bodů – v březnu na 4,75 % (nyní 4,50 %), v květnu možná na 5,00 %.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.