CZG: Údajný problém s puškami byl způsoben použitím nedoporučované munice

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
CZG včera reagovala na články serverů Novinky.cz a Aktualne.cz o údajné závadě pušek CZ BREN 2 PPS, kterou používá česká armáda. Společnost s odkazem na stanovisko Armády a Ministerstva obrany ČR uvedla, že potíže byly způsobeny používáním nevhodné munice. Ta neodpovídala standardu STANAG 2310 Small Arms Ammunition (7,62 mm), který požadují technické parametry zbraně a které byly doporučeny během vojskových zkoušek. Základní typ pušky CZ BREN 2 dokáže používat i náboje stejné ráže určené pro jiné zbraně, např. kulomety, avšak totéž se nedoporučuje pro specializovanou přesnou pušku CZ BREN 2 PPS, o které pojednávaly články. Zprávu považujeme za neutrální.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.