M2C: Schválení prospektu a vstup na burzu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

William se jako junior analytik zaměřuje na rozbor akcií a dluhopisů. Jeho hlavním úkolem je dodat klientům banky maximálně přesné informace a analýzy.



Společnost M2C, která hodlá vstoupit na trh Start pražské burzy, zveřejnila prospekt plánované emise schválený ČNB. M2C hodlá nabídnout až 800 tis. kusů nových akcií (celkově může mít M2C až 3,8 mil. kusů akcií), které budou vydány v předpokládaném cenovém rozpětí 250–300 Kč. Úpis započne 2. června 2025 a ukončení bude 16. června 2025. První obchodní den by tak měl být 20. června. Společnost M2C je největším správcem nemovitostí na českém trhu s přesahem do zahraničí. Podniká v 13 evropských zemí a vstupuje do USA a Spojených arabských emirátů. M2C aktuálně zaměstnává okolo 8500 zaměstnanců, přičemž se pohybuje na trhu 33 let. Tržby v roce 2024 činily 4,5 mld. Kč (+21,6 % r/r) a konsolidovaný čistý zisk po zdanění činil 85 mil. Kč (+466 % r/r).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.