Gevorkyan: Výsledky za 1Q25 a zvýšení kapitálu

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

William se jako junior analytik zaměřuje na rozbor akcií a dluhopisů. Jeho hlavním úkolem je dodat klientům banky maximálně přesné informace a analýzy.



Společnost Gevorkyan oznámila výsledky za 1Q25. Tržby činily 20,9 mil. EUR (+11,2 % r/r). Zisk EBITDA dosáhl 8,3 mil. EUR (+14,4 % r/r). Marže zisku EBITDA meziročně vzrostla o 1,1 p.b. na 40 %. Samotný čistý zisk činil 3 mil. EUR (+26,3 % r/r). Společnost tak potvrdila udržení svého růstu navzdory makroekonomickým nejistotám. Mimo to společnost oznámila již déle očekávaný záměr požádat o zvýšení základního kapitálu na valné hromadě, která se bude konat 20. června 2025. Zprávu hodnotíme neutrálně.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.