Dění ve Francii investory znervóznilo

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Milan Vaníček vede a koordinuje oddělení Research (výzkum finančních trhů), které se zamýšlí nad investičním výhledem a sestavuje investiční strategii, resp. zasazuje ji do očekávaného ekonomického a politického vývoje.


#Ekonomika

V tomto týdnu se investoři zaměří na dění ve Francii, která vyhlásila předčasné parlamentní volby po výsledku voleb do Evropského parlamentu. Spekulace nad možnými výsledky avizovaných voleb a zmínky o možnosti vystoupení Francie z eurozóny budou nadále znervózňovat investory.Trh v zámoří by se měl obejít bez výraznějších událostí, a tak investoři budou nadále rozebírat průběžná makroekonomická data a jejich potenciální vliv na měnovou politiku. Na konci týdne proběhne převážení hned několika indexů včetně CECE, FTSE, DAX či PX, což s sebou přinese zvýšené objemy a potenciálně i volatilitu.

„Očekáváme relativně nervózní týden s možnými výraznějšími výkyvy na obě strany v pátečním převážení hned několika indexů,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu. 

Makroekonomický výhled 

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní maloobchodní tržby za květen (oček. 0,3 po 0,0 % m/m), průmyslovou produkci za květen (oček. 0,4 po 0,0 % m/m) a ve zbytku týdne dílčí data z trhu nemovitostí.

V Německu se soustředí na úterní indexy ZEW, které by měly přinést zlepšení jak ve vnímání současné situace, tak ve výhledu. V Číně se zaměří na pondělní průmyslovou produkci za květen (oček. 6,2 po 6,7 % r/r) a maloobchodní tržby za květen (oček. 3,0 po 2,3 % r/r).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.