Kofola: Antimonopolní úřad povolil převzetí Pivovary CZ Group

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Pavel Ryska pracuje jako senior analytik v Research týmu, který patří do divize finančních trhů. Jádrem jeho práce je analýza hospodaření firem, které mají své akcie či dluhopisy na veřejném trhu, tedy burze.  
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže podle informací Kofoly ČeskoSlovensko povolil převzetí společností Pivovary CZ Group a Fontána PCZG. Prvně jmenovaná společnost vlastní tři moravské pivovary Holba, Zubr a Litovel, jejichž převzetí Kofola oznámila na konci loňského roku. Dokončení transakce Kofola čeká ještě během 1. kvartálu. Povolení akvizice bylo podle nás trhem očekáváno.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.