Výprodej zasáhl hlavně finanční tituly

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Praha navázala na pondělní výprodeje ze zámoří a spolu s celou Evropou otevřela hluboce v červeném. Vysoké geopolitické riziko na blízkém východě, spolu s makroekonomickým prostředím nepřejícím rychlému snižování sazeb, vede k tlaku na ostatní aktiva, akcie a dluhopisy, a to zejména na rozvíjejících se trzích. V Praze nejvýrazněji ztrácela rakouská Erste Group (-1,73 %), spolu s pojišťovnou VIG (-1,64 %), ale i lokální Komerční banka (-1,03 %) a Moneta (-0,39 %) klesaly. Naopak index PX (-0,68 %) zachraňoval ČEZ (+1,03 %), kterému nahrává vyšší cena energií. Pondělní zisky pak korigoval Philip Morris (-0,75 %). Po negativní zprávě o pokutě od ÚOOÚ pokračoval v poklesu Gen Digital (-1,49 %), nicméně z hlediska dopadu na hospodaření se nejedná o zásadní problém, spíše jde o reputační riziko.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.