Společnost CEFC China navyšuje svůj stávající podíl ve skupině J&T Finance Group SE na 50 % | J&T Banka
Navigace

Společnost CEFC China navyšuje svůj stávající podíl ve skupině J&T Finance Group SE na 50 %

Čínská soukromá společnost CEFC China Energy Company Limited (CEFC) získá padesátiprocentní podíl ve finanční skupině J&T Finance Group SE (JTFG). Zástupci obou společností to stvrdili podpisem smlouvy o strategickém partnerství.

31 březen 2016

 

„Oblast financí je jednou z klíčových, které se CEFC po celém světě dlouhodobě věnuje. Naší první investicí při vstupu do České republiky a střední Evropy proto byla akvizice téměř deseti procent v bankovním holdingu JTFG. V něm jsme našli silného a spolehlivého partnera. Vzájemně jsme se proto domluvili na navýšení našeho podílu a uzavření strategického partnerství,“ uvedl Chan Chauto, prezident CEFC China Energy Company Limited a předseda představenstva její evropské skupiny CEFC Group (Europe) Company.

„Vstup tak silného partnera do skupiny je pro nás příležitost, jak se dostat mezi nejvýznamnější společnosti středoevropského regionu a expandovat na nové trhy. Uzavření partnerství s CEFC, kdy jsme i nadále zodpovědní za manažerské vedení skupiny, vnímáme jako historicky nejvýznamnější transakci, kterou jsme kdy realizovali,“ komentuje Patrik Tkáč, místopředseda představenstva J&T Finance Group SE.

Vstup CEFC do JTFG podléhá ještě schválení příslušných regulačních orgánů všech zemí, ve kterých JTFG působí. 

Obě společnosti mají zájem společně v zemích střední a východní Evropy poskytovat retailové bankovnictví, a to prostřednictvím zastoupení nejméně ve dvou významných bankách. Moderní bankovní a finanční služby by v budoucnu rády rozšířily i do Číny, kde plánují také vznik pobočky J&T Banky.

Součástí strategického partnerství je i rámcová dohoda o spolupráci JTFG s čínskou finanční institucí China Developement Bank v celkové hodnotě 800 milionů eur na investice do vybraných projektů.

 

O J&T Finance Group SE:

Skupina J&T Finance Group SE se zaměřuje na poskytování komplexních služeb spojených s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním. Své služby rozvíjí především na trzích České a Slovenské republiky, Chorvatska a Ruské federace.

 

O China Development Bank:

China Development Bank (CDB) je čínská finanční instituce, která se zaměřuje především na rozvojové projekty. Podporuje rozvoj infrastruktury, základních průmyslových odvětví, klíčových nových oborů, a projektů, které mají státní prioritu, financuje zároveň regionální rozvoj a urbanizaci, financuje malé a střední podnikání, investice do zemědělství, vzdělávání, zdravotní péče či životního prostředí. Usnadňuje rovněž podnikatelskou spolupráci. CDB se řídí tržně orientovanými zásadami, které podporují stabilní výkonnost, inovace a udržitelný rozvoj. Na konci roku 2015 vzrostla aktiva CDB meziročně o 19 % na hodnotu 1,87 miliardy USD.

 

O CEFC:

Společnost CEFC China Energy Company Limited je největší soukromou společnosti v Šanghaji a šestou největší privátní firmou v Číně. Působí především v oblasti financí a energetiky. Svoje zastoupení má například v USA, Velké Británii, Kanadě, Mexiku, Rusku, UAE, Indonésii, Singapuru, Jižní Koreji nebo Japonsku. CEFC je zařazena v žebříčku Fortune Global mezi TOP 500 firmami světa. CEFC se rozhodla expandovat do Evropy a Českou republiku si vybrala jako hlavní sídlo svých evropských aktivit. Holdingová struktura evropské skupiny CEFC Group (Europe) Company a.s.. má šest základních investičních oblastí - finance, energetiku, průmysl, cestovní ruch, e-commerce a zdravotnictví. V ČR je CEFC například již majoritním vlastníkem skupiny Pivovary Lobkowicz, vstoupila do společností Travel Service, J&T, Empresa Media, Médea Group, investovala do několika nemovitostí včetně budovy bývalé Živnobanky v centru Prahy a je většinovým vlastníkem fotbalového klubu SK Slavia Praha. Stala se také partnerem české fotbalové reprezentace.

 

Kontakt pro média:

Monika Veselá, PR manažerka J&T Finance Group SE,

e: mvesela@jtbank.cz, m: +420 604 333 320

 

Pavel Bednář, ředitel komunikace CEFC Group (Europe) Company a.s.,

e: pavel.bednar@cefceurope.com, m: +420 723 741 146