O Nás

Privátní a investiční banka pro ty nejnáročnější.

Pečujeme o klienty, kteří hledají cesty, jak dlouhodobě zhodnocovat svůj majetek, chránit ho a uchovávat pro další generace. Vytváříme investiční příležitosti a cíleně investujeme do budoucnosti, protože stability lze dosáhnut jen díky neustálému pohybu.

Majetek našich klientů chráníme před ekonomickými vlivy, legislativními změnami stejně jako dopady nečekaných událostí, které život přináší. Naši špičkoví analytici každý den sledují dění na světových finančních trzích. Díky tomu dokážeme pružně reagovat na jakékoliv makroekonomické změny. Portfolio manažeři spravují naše fondy s jediným cílem – zaručit jejich maximální výkon a výnos. Naši privátní bankéři pak namísto jednotlivých produktů vždy předkládají finanční řešení na míru každé situaci a s ohledem na rodinné zájmy i vazby klienta. Díky dokonalé synergii těchto tří expertních týmů je o peníze našich klientů vždy dobře postaráno a ti se tak mohou věnovat tomu, co je pro ně skutečně důležité. Ať už v byznysu nebo v životě.

Finanční inspiraci mohou naši klienti čerpat z pravidelné unikátní studie Wealth Report. Jedná se o soubor našich vlastních výzkumů a dat včetně zasvěcených informací, které s námi dolaroví milionáři sdílejí již od roku 2010.

SÍDLO J&T Sokolovská 700, 186 00 Praha 8
SÍDLO J&T Sokolovská 700, 186 00 Praha 8

J&T v číslech


217,84 mld. Kč

Objem klientských depozit


5,39 mld. Kč

Čistý zisk po zdanění meziročně vzrostl o 2,01 mld. Kč


40,96 mld. Kč

Vlastní kapitál


Představenstvo

 • Ing. Patrik Tkáč Předseda představenstva
 • Štěpán Ašer, MBA Generální ředitel a člen představenstva
 • Ing. Igor Kováč Ředitel řízení rizik a správy aktivních obchodů a člen představenstva
 • Ing. Jan Kotek Ředitel úseku úvěrových obchodů a člen představenstva
 • Ing. Michal Kubeš FINANČNÍ ŘEDITEL A ČLEN PŘEDSTAVENSTVA
 • Ing. Anna Macaláková Ředitelka pobočky Bratislava a členka představenstva

Výbor pro audit

Jméno a příjmení

Datum narození

Adresa trvalého pobytu

Den vzniku členství

Ing. Pavel Závitkovský19. 7. 1955Hyacintová 3266/9 106 00 Praha 101. 7. 2017
Ing. Jakub Kovář2. 5. 1973Sokolovská 454/126 186 00 Praha 81. 7. 2017
Ing. Dušan Palcr3. 4. 1969Chopinova 304/3 623 00 Brno - Kohoutovice1. 7. 2017

Historie

 1. Založili jsme J&T Banku

  Vstoupili jsme na trh českého bankovnictví, akvizicí Podnikatelské banky vznikla J&T BANKA, a.s.

 2. J&T BANKA, a.s., pobočka zahraničnej banky

  Otevřeli jsme pobočku J&T Banky na Slovensku

 3. Atlantik finanční trhy

  Převzali jsme finanční skupinu Atlantik finanční trhy

 4. J&T Ventures

  Založili jsme venture kapitálový fond J&T Ventures

 5. J&T banka d.d.

  Vstoupili jsme na chorvatský trh, koupili jsme VABA banka d.d. Varaždin a vznikla J&T banka d.d.

 6. Nové sídlo

  Přestěhovali jsme se s celou skupinou do Karlínské Rustonky.

 7. J&T Arch Investments

  Založení fondu kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments. V roce 2021 byl fond uveden na pražskou burzu.

 8. Amista investiční společnost

  Navýšili jsme svůj podíl na osmdesát procent v investiční společnosti Amista, která je jedním z největších českých a správců a administrátorů fondů kvalifikovaných investorů.  

 9. Mezinárodní investiční rating

  Získali jsme od agentury Moody's mezinárodní investiční rating Baa2 se stabilním výhledem. Zázemí silné finanční skupiny

Opíráme se o zázemí bankovního holdingu J&T Finance Group SE, evropské akciové společnosti působící ve střední a východní Evropě.

Skupina poskytuje komplexní služby spojené s privátním a retailovým bankovnictvím, správou majetku privátních klientů a institucí, investičním bankovnictvím a projektovým financováním.


Tvoříme budoucnost

Podporujeme

Vyhledáváme projekty a osobnosti, které dokáží ostatní inspirovat, mění věci k lepšímu a kultivují společnost.


 1. Kultura

  Dlouhodobě podporujeme umělce, umění a sběratelství. Provozujeme Galerii Magnus Art, prostřednictvím Art indexu přinášíme nezaujatý popis vývoje současné výtvarné scény, jsme partnery České filharmonie a spolupracujeme s uměleckými školami. Každoročně vydáváme Art Report, který je jediným daty podloženým průzkumem o českém trhu s uměním.

  Umění hraje důležitou roli v naší společnosti, jeho význam není jen estetický, ale také edukativní, poskytuje prostor pro kreativitu, fantazii, nadčasovost a stejně tak pro investice, uchovávání hodnoty majetku nebo navazování kontaktů. Propojuje zdánlivě odlišný svět umělců, milovníků umění, investorů do umění a vášnivých sběratelů.


 2. Sport

  Sdílíme také hodnoty špičkových sportovců, především fair play, vytrvalost a odvahu riskovat, nejen proto jsme se stali generálním partnerem České ragbyové unie. Dále podporujeme parkurový sport. Společně s týmem ESC Olomouc se nám podařilo vrátit do České republiky mezinárodní skokové závody CSI*- W. Působíme rovněž jako partner mezinárodního turnaje v beachvolejbalu J&T BANKA OSTRAVA beach OPEN a historicky tenisového turnaje WTA J&T Banka Prague Open a Ostrava Open. 


 3. Dobročinnost

  Rodinné principy a zásady jsou nám vlastní od samotného vzniku J&T Banky. Projekt Hledáme rodiče spolu s ostatními aktivitami Nadace J&T a Nadácie J&T jsou tak jejich přirozeným pokračováním.


 4. Kavárna

  Zastáváme názor, že byznys by se měl odehrávat v klidu a v příjemném prostředí. Za tímto účelem jsme vytvořili jedinečný koncept propojení útulné kavárny a bankovní pobočky J&T Banka Café.


 5. Magazín

  Myšlenka „noblesse oblige“ stála také u zrodu Magnus Magazínu – časopisu o lidech, příbězích, vizích, událostech, místech, firmách, značkách, objektech a hodnotách, které je dobré znát. Těší nás jeho dobré přijetí nejen našimi klienty, ale zejména také odbornou veřejností, která Magnus Magazínu udělila zlato na prestižní designérské soutěži European Design Awards 2012.Noblesse Oblige

Magnus Magazín

Myšlenka „noblesse oblige“ stála také u zrodu Magnus Magazínu – časopisu o lidech, příbězích, vizích, událostech, místech, firmách, značkách, objektech a hodnotách, které je dobré znát. Těší nás jeho dobré přijetí nejen našimi klienty, ale zejména také odbornou veřejností, která Magnus Magazínu udělila zlato na prestižní designérské soutěži European Design Awards 2012.

Poslední číslo

MAGNUS 23  —  Dýchání