Navigace
Top články

Umění na předpis, da Vinciho NFT i personální změny v českých galeriích

Po krátké pauze se s radostí vracím s novinkami ze světa umění. Ty dnešní nemůžu začít jinak než naším J&T Banka Art Index Pop-upem. Kromě této přehlídky současného umění se ale během posledních týdnů dělo v kultuře plno dalších věcí, od personálních změn v českých institucích přes podvody s Banksyho NFT až po umění na lékařský předpis.

Přečtěte si také

J&T INVESTMENTS po roce fungování zhodnotil majetek investorům o 10,18 %

Fond kvalifikovaných investorů J&T INVESTMENTS uzavřel druhý kvartál letošního roku s aktivy ve výši 7,36 miliard korun. Za posledních dvanáct měsíců se pak hodnota vlastního kapitálu připadajícího na jednu investiční akcii zvýšila o 10,18 % v případě korunové akcie, respektive 9,98 % v případě té eurové.

Přečtěte si také

Investoři větří příležitost. Apple představí novinky

Tento týden bude na finančních trzích spíše chudý na informace. V plánu nejsou významné politické události, zasedání centrálních bank ani hospodářské výsledky významných společností.

Přečtěte si také

Investoři s obavami sledují vývoj pandemie

Podle očekávání může být v září čím dál větší důraz kladen na další vývoj pandemie, kde mutace delta nabírá na síle a v některých lokacích opětovně začíná plnit nemocniční lůžka. Úzce sledován je vývoj v Izraeli, který je premiantem v očkování a mnohdy je brán jako precedent pro vývoj v dalších zemích. V zájmu pozornosti jsou také německé volby a zasedání centrálních bank.

Přečtěte si také

Hurikán Ida žene ceny energií vzhůru nejen v USA

Investoři si už zvykli, že hurikánová sezóna v USA bývá spojena s dočasnými výpadky dodávek na ropném trhu. Aktuální škody způsobené hurikánem Ida v Mexickém zálivu výrazně zhoršily už tak napjatou situaci na trhu energetických surovin nejen v USA. V zasažené oblasti jihovýchodu USA dosáhly výpadky u ropy a plynu více než 90 % produkčních kapacit.

Přečtěte si také

Zasedání ECB: Bude Lagardeová vše řešit obezřetně?

V pondělí budou zavřeny trhy v USA z důvodu státního svátku. To přinese nižší obchodní aktivitu ve zbytku světa. Investoři se zaměří na čtvrteční zasedání ECB, kde by se mohlo začít diskutovat o budoucnosti současné uvolněné měnové politiky vzhledem k poslednímu vývoji inflace.

Přečtěte si také

Rok 2021 akciím přeje. Zatím

Srpen byl dalším měsícem, v němž akciové trhy připisují solidní plus. Přes obavy z inflace, propadu a regulace čínských technologických akcií Fed nakonec zvolil mírnější rétoriku a akciové indexy upevnily své rekordní hodnoty.

Přečtěte si také

ART INDEX POP UP láká návštěvníky na to nejlepší, co aktuálně vzniká v ateliérech současných českých umělců a umělkyň

J&T BANKA Art Index Pop Up 2021 představí umělecká díla více než 40 nejvýraznějších současných českých umělců v prostorách činžovního domu na pražském Újezdě. Pouze po dobu 4 dní mohou návštěvníci shlédnout výběr toho nejlepšího, co aktuálně vzniká v ateliérech například Krištofa Kintery, Daniela Pitína, Kateřiny Šedé, Josefa Bolfa či Evy Koťátkové.

Přečtěte si také

J&T Banka Ostrava Open bude letos i s diváky

Tenisový turnaj kategorie WTA 500 se po roce opět vrací do Ostravy. Lákadlem pro diváky bude silná česká ekipa. Přihlášku na J&T Banka Ostrava Open 2021, který se uskuteční ve dnech 20. až 26. září, poslaly Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková, Petra Kvitová i Karolína Muchová. J&T Banka je opět hlavním partnerem tohoto prestižního turnaje.

Přečtěte si také

Inflace, zlato a kryptoměny

Extrémně uvolněné měnové politiky a pověstné tisknutí nových peněz, jejichž cílem bylo podpořit globální ekonomiky v těžkých časech boje s pandemií, vyvolávaly v odborných kruzích diskuzi nad nebezpečím vysoké inflace. I když z počátku byly tyto hlasy tlumeny představiteli centrálních bank, poslední dobou se obavy skutečně naplňují a mezi investory opět začíná rezonovat věčné téma ochrany portfolií před znehodnocením způsobeným rostoucí cenovou hladinou.

Přečtěte si také

Investoři sledují vývoj mutace delta a americkou zaměstnanost

Konec letních prázdnin a začátek nového školního roku se bude nést ve znamení makroekonomických dat a dalšího rozboru příspěvků centrálních bankéřů u příležitosti zasedání v Jackson Hole.

Přečtěte si také

Trh znervózněl: Čeká na projev šéfa Fedu

V tomto týdnu se budou zraky investorů upínat k zasedání centrálních bankéřů světa v Jackson Hole. Nejvíce sledované bude páteční vystoupení Jeromeho Powella z Fedu. Christine Lagardeová z ECB se setkání nezúčastní. Powell by mohl více naznačit či přiblížit možné načasování uvažované změny měnové politiky.

Přečtěte si také

J&T INVESTMENTS dokončil investici do holdingu J&T CAPITAL PARTNERS a získává tak nepřímou angažovanost na společných projektech investorského tandemu Tkáč & Křetínský.

Fond kvalifikovaných investorů J&T INVESTMENTS investoval prostřednictvím fondu J&T ALLIANCE do holdingové společnosti J&T CAPITAL PARTNERS. Nedávno založený holding, do kterého Patrik Tkáč plánuje zkonsolidovat veškeré své podíly ve společných projektech s Danielem Křetínským, v tuto chvíli již vlastní zhruba 44% podíl společnosti Energetický a průmyslový holding.

Přečtěte si také

VIG oznámí výsledky. Co stojí za růstem čistého zisku?

I v tomto týdnu se investoři soustředí na postupné doznívání výsledkové sezóny nejen v USA, ale i na starém kontinentu. V hledáčku bude maloobchod (Walmart, Target a další) či energetiky (Fortum).

Přečtěte si také

Blíží se druhý ročník J&T Banka Art Index Pop-upu

Tento týden bych vás především ráda nalákala na blížící se druhý ročník J&T Banka Art Index Pop-upu, přehlídky čerstvé tvorby nejvýraznějších českých současných umělců. Svět umění ale žije i mimo náš pop-up, a tak se tentokrát dočtete třeba o tajfunem unesené soše Jajoi Kusamaové, prodeji 11 Picassů ze sbírek MGM Resorts a novém hybridním výstavním prostoru v New Yorku.

Přečtěte si také

Výhled na srpen: možný útlum programů QE a převážení indexů

V srpnu by se na trhy měla dostavit opravdu prázdninová nálada. Ta by měla být podpořena absencí výraznějších očekávaných tržních impulzů. „Investoři se tak zaměří na ještě doznívající výsledkovou sezónu, která by však měla jen potvrdit doposud pozitivní vyznění,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu. Především vyšší či jinak pozitivní výhledy do konce roku mohou riziková aktiva dále udržet poblíž historických maxim.

Přečtěte si také

J&T BANKA a AMISTA uzavřely strategické partnerství

J&T BANKA a investiční společnost AMISTA, největší tuzemský správce a administrátor fondů kvalifikovaných investorů, uzavřely strategické partnerství s cílem nabídnout investorům nejširší portfolio služeb v oblasti fondů kvalifikovaných investorů (FKI) v České republice. Partnerství se promítá také do akcionářské struktury investiční společnosti, v níž J&T BANKA převzala 9,9% podíl zakladatele Víta Vařeky. Zároveň se akcionáři společnosti stávají ředitel AMISTY, Ondřej Horák, spolu s dalšími manažery, Petrem Janouškem a Pavlem Barešem. Významná změna v akcionářské struktuře v sobě odráží nejen synergii se skupinou J&T, ale také kontinuitu reprezentovanou dosavadním managementem. Zakladatel AMISTY, Vít Vařeka, nadále zůstává minoritním spoluvlastníkem.

Přečtěte si také

Udrží se pozitivní nálada na trhu?

V tomto týdnu se investoři soustředí na postupné doznívání výsledkové sezóny nejen v USA, ale i na starém kontinentu. Pozitivní dozvuky by snad měly přetrvávat. Jinak by nás měl čekat relativně klidný týden bez výraznějších faktorů. „Celkově očekáváme, že by výsledková sezóna měla udržet pozitivní náladu na trhu,“ říká ředitel odboru analýz finančního trhu Milan Vaníček.

Přečtěte si také

Machu Picchu zestárlo, Anish Kapoor se stěhuje do Benátek a Sotheby's se nechalo napálit

Sama se divím, ale tento týden přináším novinky ryze zahraniční. Slavný sochař Anish Kapoor začal budovat novou instituci v Benátkách, Machu Picchu minulý týden zestárlo o několik desítek let a vypadá to, že se blíží další falzifikátorský skandál. Na závěr ještě přihazuju jeden tip na knihu, která je sice o Manhattanu, ale seženete ji i u nás.

Přečtěte si také

Nová investice fondu J&T Ventures. Vstoupil do společnosti AdScanner

Chorvatský startup AdScanner, který s pomocí big data přináší rychlost a efektivitu do světa televizní reklamy, ohlásil další kolo financování. Dosavadního investora South Central Ventures doplní český fond J&T Ventures společně s německým Laughing Tuna.

Přečtěte si také