Navigace
Top články

Výhled na 48. týden: Při převážení indexů dojde k přidání Philip Morris

Tento týden bude o tradičních tématech posledních týdnů spjatých s pandemií, ať už je to vakcína, či druhá vlna. Vzhledem k začátku měsíce budou analytici sledovat makroekonomická data, kterých je na pořadu týdne zvýšené množství.

Přečtěte si také

Aukce Umělci umělcům zveřejnila katalog děl

V pátek byl na aukčním portálu LiveBid zveřejněn katalog dobročinné aukce Umělci umělcům, za kterým stojí nově založený Luc Art Fund a z pozice generálního partnera i J&T Banka. O aukci už jste díky mediálním výstupům z minulých dní jistě slyšeli, nyní vám ale konečně mohu představit to nejdůležitější, samotný katalog!

Přečtěte si také

Příležitost investovat do e-commerce: dluhopisy Heureka

Největší evropská skupina cenových srovnávačů Heureka Group nabízí letos už podruhé investorům atraktivní možnost zhodnocení jejich volných peněžních prostředků. Na přelomu listopadu a prosince navýší svou emisi 5 letých dluhopisů až o 650 milionů korun na celkový objem emise 3,2 miliardy korun. Dluhopisy s nominální hodnotou 10 tisíc korun a splatností v roce 2025 mají kupon ve výši 5,25 % p.a. S umisťováním na trh bude pomáhat J&T Banka.

Přečtěte si také

Výhled na 47. týden: Trh bude na skokové reakce imunní

Trh se bude nadále zajímat o informace týkající se vakcíny proti covidu-19, o pokračující boj při předání moci v USA či o další vývoj druhé vlny pandemie nejen v USA. Dá se očekávat, že dojde k dalším oznámení na poli připravovaných vakcín proti covidu-19, jako tomu bylo v posledních dnech. „Trh by měl být již na skokové reakce imunní,“ Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Přečtěte si také

Kofola: Projekce výsledků za 3. čtvrtletí 2020

Společnost Kofola ČeskoSlovensko zveřejní své hospodářské výsledky za 3Q20 ve středu 25. 11. po zavření trhu. Třetí čtvrtletí je typicky nejsilnější v sezónním hospodaření Kofoly vzhledem k turistickému ruchu a vyšším prodejům nealko nápojů během léta. Letošní 3Q se podle nás Kofole vydařilo, neboť mezi červencem a zářím nebyly v platnosti téměř žádné restrikce na provoz restaurací, hotelů a shopping center. Obava českých a slovenských turistů z cestování do zahraničí podpořila domácí turistický ruch, což pomohlo tržbám Kofoly v segmentu Česka a Slovenska. Tento segment kompenzoval slabší prodeje v oblasti Jadranu, kde pandemie Covid-19 na turistický ruch v létě přece jen dopadla. Tržby Kofoly navíc od jara zahrnují i akvírované minerální vody Ondrášovka a Korunní. Dohromady očekáváme, že silná poptávka v ČR a na Slovensku a efekt významné akvizice zvýšily tržby o 10,5 % meziročně na 2056,4 mld. Kč.

Přečtěte si také

Vakcína + US volby = akcie letí nahoru

Po rozpačitém září a říjnu, kdy obavy z výsledku amerických voleb a nárůstů počtu nemocných covidem-19 vyvolávaly stres na akciových trzích, píšeme nyní úplně jinou povídku. Už během probíhajících voleb se akciové trhy začaly posouvat nahoru, jako kdyby od jejich výsledků čekaly nový impulz. I když bylo jasné, že to bude relativně těsné!

Přečtěte si také

Tři aukce a jedna podivná žirafa

Aukční sezóna je v plném proudu a podle toho také vypadají tyto novinky. Londýnská Sotheby’s dražila online české umělce, dvě z našich velkých aukčních síní se na své podzimní dražby teprve chystají. Co nabízejí?

Přečtěte si také

Výhled na 46. týden: Kratší obchodování a schvalování dividendy Kofoly

V následujících dnech analytici očekávají, že by mělo nadále docházet k rotaci do cyklických sektorů s tím, jak by se mohly dále vyvíjet informace kolem vakcíny či léku na covid-19. Jasnější by měla být i situace kolem voleb v USA, ale významnější zvrat se již nepředpokládá.

Přečtěte si také

Bohatí nepropadají pesimismu. Restart ekonomiky by měl podpořit stát

I když se české ekonomice ve třetím čtvrtletí nad očekávání dařilo a zdá se, že první vlnu pandemie zvládla, pro další období analytici již tak optimističtí nejsou. Poměrně dobře dokázali situaci predikovat už v létě čeští dolaroví milionáři, jejichž pohled na ekonomiku přinesl unikátní průzkum Wealth Report. Respondenti v něm dění nejen hodnotí, ale také navrhují řešení.

Přečtěte si také

J&T Ventures II hledá nové investiční příležitosti

Fond J&T Ventures II má zainvestováno téměř 95 milionů korun do sedmi společností a hledá další příležitosti. Do konce roku by chtěl uskutečnit jednu až dvě další investice. „S ohledem na ekonomický vývoj vidíme právě teď zvýšení počtu investičních příležitostí v celé Evropě a chceme je využít,“ říká Adam Kočík, spoluzakladatel fondu.

Přečtěte si také

Umělci umělcům

„Již během první vlny pandemické krize se ukázalo, jak nedostatečně je česká kulturní obec chráněna. Především samotní umělci nejsou koncepčně podporováni a jejich životní situace se neustále zhoršuje či je již neudržitelná,“ vysvětluje galeristka Lucie Drdová, proč se rozhodla založit nadační fond Luc Art Fund podporující současné umělce a jejich tvorbu. Prvním velkým projektem je aukce Umělci umělcům, která startuje 9. prosince. J&T Banka je jejím generálním partnerem.

Přečtěte si také

Kdy začít se sběratelstvím? Právě teď

Někdo základy sbírky zdědí, jiný se odhodlává stát se sběratelem dlouhá léta. Začít se dá kdykoliv, tak proč ne zrovna v období Vánoc? A když už se po světě umění začnete rozhlížet, možná objevíte i tip na dárek pro své blízké nebo zjistíte, jak někomu pomoci.

Přečtěte si také

Darujte pod stromeček emoce

Svátky klidu a pohody se blíží. Aby i pro vás proběhly přípravy v klidu, sestavilo J&T Concierge pár tipů, které by vás mohly inspirovat, jak své blízké co nejvíce potěšit.

Přečtěte si také

Umělci: Cena Jindřicha Chalupeckého nám změnila život

Desítka umělců, desítka mimořádných uměleckých děl. To je nyní k vidění v nové galerii Magnus Art otevřené v sídle J&T Banky na pražském Karlíně. Ačkoli je galerie nyní uzavřena kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru, s jednotlivými díly a jejich tvůrci se přesto můžete seznámit alespoň prostřednictvím rozhovorů v katalogu, který k výstavě vyšel.

Přečtěte si také

Do devadesátek bych se chtěla vrátit hned

Je autorkou katalogu k právě probíhající výstavě první třetiny děl ze sbírky Magnus Art. Kvůli tomu odbornice na umění J&T Banky Anna Pulkertová mluvila se všemi umělci oceněnými v devadesátých letech. Jak Cena Jindřicha Chalupeckého ovlivnila jejich životy a jak se od devadesátých let změnila jejich tvorba?

Přečtěte si také

S Magnusem (nejen) za knihami

Ani zavřená knihkupectví nezabrání knihomolům, aby si pořídili novinky, které s podzimem na knižní trh pravidelně přicházejí. E-shopy totiž naštěstí stále fungují. Členové klubu Magnus mohou v Knižním klubu dokonce platit objednávky svými body nebo na mini e-shopu nakupovat vybrané novinky za výhodné ceny.

Přečtěte si také

Volby v USA a vakcína proti Covid-19

Částečně se naplnilo očekávání větší volatility před americkými volbami, ale konečné tržní vyznění nás překvapilo a je zřejmé, že investoři výsledek voleb přijali relativně dobře. Ti, kteří se předtím posunuli více do defenzivního módu či uprodali svá portfolia, se aktuálně vrací do pozic, což dále umocňuje kladnou tržní reakci na akciích. Celkově se však naplňuje naše očekávání, že ani výsledek amerických voleb by z delšího hlediska neměl ovlivnit pozitivní náhled na reálná aktiva a akcie.

Přečtěte si také

Sbírka Magnus Art má svůj online katalog

Tyto novinky ze světa umění jsou novinkami v tom pravém smyslu slova. Představují totiž nový web sbírky Magnus Art i dvě nová díla malíře Davida Hockneyho. Informují také o novém online veletrhu TEFAF a laureátce prestižní Ceny Marcela Duchampa.

Přečtěte si také

Výhled na 45. týden: Prezidentem bude Biden. Napadne Trump výsledky?

V průběhu týdne by již mohly být dopočítány všechny hlasy z amerických voleb. O víkendu byl za prezidenta prohlášen Joe Biden, který má dle dosavadních výsledků již 290 hlasů volitelů (270 je nutných). „Nyní se bude čekat, jestli Trump napadne volby u soudu, či zda bude požadovat přepočítávání, a tím finální výsledky oddalovat,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Přečtěte si také

Výhled na listopad: Investoři netrpělivě čekají na novou vakcínu nebo lék

Také listopad bude o covidu-19. Druhá vlna pandemie budí oprávněně obavy o vývoj ekonomiky, respektive jsou to preventivní opatření, která si hlavně v Evropě již začínají vybírat daň na rizikových aktivech. „Jde sice jen o jeden z faktorů, ale právě nejistota, rozsah, nejasné časové vymezení a ne zcela přesně určitelný dopad do hospodaření firem dělají tento faktor významným,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Přečtěte si také