Zpravodajství | J&T Banka
Navigace
Top články

Hledáte levné nákupy na akciových trzích? Zkuste „zvláštní“ situace.

Investoři, kteří pravidelně investují do indexů světových akciových trhů, v tomto roce prozatím nebudou moc spokojeni. Proto se občas vyplatí mít malou část majetku vyhrazenou pro investice, jež s trhem nebo ekonomickým cyklem nekorelují.

Přečtěte si také

Zhoršující se indexy ISM mohou naznačit zhoršení ekonomického vývoje v USA

Na přelomu listopadu a prosince budou investoři sledovat hlavně makroekonomická data vzhledem k absenci výraznějších impulzů, jako jsou zasedání centrálních bank. V rámci makroekonomických ukazatelů budou upínat pozornost k ISM v průmyslu v USA, kde by se mohl sentiment propadnout dle očekávání pod hranici růstu (50 bodů).

Přečtěte si také

Toyen za 35 milionů a vliv pádu kryptoburzy na trh s uměním

Podzimní aukční sezóna je v plném proudu a co by to bylo za sezónu bez Toyen! Ta, kterou tentokrát nabízela aukční síň European Arts, se nakonec vydražila za 35 milionů korun. V Hongkongu se naopak z prodeje stáhla kostra T-rexe s přezdívkou „Shen“, protože se ukázalo, že jí ze značné části tvoří repliky jiného tyranosaura. Z kategorie „krimi“ tentokrát přináším zprávy o francouzských galeristech odsouzených za prodeje kradených Picassů a podíváme se i na budoucnost NFT optikou nedávného krachu kryptoměnové burzy FTX.

Přečtěte si také

Globální fragmentace bude mít nové vítěze a poražené

Proces deglobalizace začal sice již před nástupem Covidu, nicméně právě světová pandemie jej výrazně urychlila. Další vývoj přechází do fáze fragmentace, která přinese nové výzvy a příležitosti, a tím pádem i nové vítěze a poražené. Skončila doba, kdy jednotícím pojítkem byla podpora globální prosperity. Do popředí se dere čas ideologií, podle kterých je možné ekonomický blahobyt obětovat. Současná světová vlna inflace je symptomem hlubších změn a zvyšování sazeb v USA jen jedním z faktorů celkového napětí na finančních trzích.

Přečtěte si také

Češi berou dluhopisové fondy útokem. Vycítili investiční příležitost

Podle výsledků Asociace pro kapitálový trh ČR vzrostly ve třetím čtvrtletí investice Čechů do dluhopisových fondů mezikvartálně o téměř 12 %. Důvodem je výhled na atraktivní zhodnocení, kterého by tento typ fondů mohl dosáhnout v následujících letech.

Přečtěte si také

Banksyho ukrajinská gymnastka a Drakův umělecký lunapark

Tento týden se mimo jiné ukázalo, že kanadská raperská hvězda Drake má asi docela rád umění – investoval totiž 100 milionů dolarů do obnovy (naprosto neuvěřitelného) uměleckého projektu z 80. let. V ukrajinské Boroďance se mezitím objevilo nové umělecké dílo britského street-artisty Banksyho a na českých realitních portálech přibyla jedna neobvyklá nabídka. Co všechno přinesl minulý týden ve světě umění?

Přečtěte si také

Kupovat, nebo prodávat? Investovat!

Letošní rok ukazuje, co jsou to pohyby na akciovém trhu. Rok 2022 je celkově obdobím poměrně velkého poklesu: světové indexy ztrácejí −10 %, některé dokonce skoro −30 %.

Přečtěte si také

Doznívá výsledková sezóna

V tomto týdnu v Praze dále pokračuje výsledková sezóna. Ve středu 23. 11. zveřejní čísla za třetí kvartál výrobce ručních zbraní Colt CZ. Predikován je meziroční růst zisku EBITDA o 51,3 % na 2,44 mld. Kč, kde je rychlé tempo růstu dáno zčásti ještě loňskou akvizicí americké firmy Colt Holdings, ale již také plněním kontraktu pro Armádu ČR a svižným růstem v dalších zemích. „Zároveň očekáváme, že management potvrdí výhled hospodaření na celý rok,“ říká Petr Sklenář, hlavní ekonom J&T Banky.

Přečtěte si také

Pilotem formule 1 na vlastní kůži

Závody Formule 1 zažívají aktuálně největší sledovanost ve své historii. Tento úspěch si zcela právem připisuje na svůj účet světoznámá dokumentární show Touha po vítězství (Drive To Survive) z dílny Netflixu, jež naprosto svérázně ukázala tvrdé zákulisí několika věhlasných stájí. Pro drtivou většinu fanoušků je možnost zasednout do kokpitu a pilotovat formuli 1 nesplnitelným snem. Na konci letošního října se několika klientům J&T Concierge tento sen proměnil ve skutečnost.

Přečtěte si také

Profesionální investoři se hrnou do Premier League

Kluby v Premier League se čím dál častěji stávají terčem nákupů profesionálních investorů, jako jsou private equity fondy nebo hedgeové fondy. Vidí tito investoři příležitost tam, kde ji ostatní nevidí, anebo se jedná spíše o investice z rozmaru?

Přečtěte si také

J&T Ventures II úspěšně pokračuje v investicích do technologických firem

Venture kapitálový fond J&T Ventures II přinesl investorům řadu příznivých zpráv. Do jeho portfolia přibyl nástroj pro budování a správu komunit Talkbase, zapojil se do investičního kola v AdScanneru, který vyvinul platformou pro aktivaci a měření reklamních kampaní, a úspěchy slaví i jeho investice v Sense Arena. Tento český startup získal pro spolupráci ikonu ženského tenisu Martinu Navrátilovou, která Sense Arenu nejen sama testuje, ale stala se i její oficiální tváří v reklamních spotech.

Přečtěte si také

J&T podpořila fintechový start-up Quarter

Nákup nebo prodej nemovitosti je jednou z nejvíce stresujících situací, které může člověk zažít. A není to jen tím, že jde o hodně peněz a o rozhodnutí s dalekosáhlými důsledky. Vybrat si domov je zkrátka zavazující.

Přečtěte si také

Magazín Magnus tentokrát o naději

V listopadu vychází v pořadí již dvaadvacáté vydání magazínu Magnus, které je věnováno tématu naděje.

Přečtěte si také

Adam Štech: Umění dnes uživí daleko víc lidí než před deseti lety

Galerie Magnus Art až do konce roku hostí výstavu Vnitřní krajiny, která nabízí část soukromé sbírky Pavla Brože. Ten se zaměřuje na úzký okruh zejména tuzemských umělců, mezi nimiž nechybí Daniel Pitín, Lubomír Typlt nebo zástupce mladší generace Adam Štech. „Pavel mě označuje za bohéma a dřív bych to bral jako lichotku, dnes už ale potřebuju daleko víc řádu,“ říká Adam Štech, jehož dílo je nyní k vidění i v Ascaso Gallery v Miami na samostatné výstavě Deviant Dichotomy.

Přečtěte si také

Role ženy při správě a předávání rodinného majetku

Budování rodinného bohatství není většinou počinem jen jediného člena rodiny. I přesto, že jsou muži převážně ti, kteří stojí v čele firem a tvoří většinu majetných lidí nejen v Česku, je neméně podstatná pro fungování rodiny, a především předávání rodinného majetku, role ženy. Ukázal to třetí ročník unikátního průzkumu J&T Family Office Report 2022.

Přečtěte si také

Investice v době energetické nejistoty

Přes fond kvalifikovaných investorů J&T Arch Investments můžete získat podíl ve stejných firmách jako Patrik Tkáč a skupina J&T, vysvětluje Adam Tomis, investiční ředitel J&T Finance Group.

Přečtěte si také

Podřízený vklad: I vklady dokážou nabídnout pravidelnou rentu

Vyšší úrok, garantovaný výnos a pravidelně vyplácená renta. To jsou hlavní výhody nového podřízeného vkladu, který nabízí J&T Banka.

Přečtěte si také

Tento týden absence větších tržních impulzů

Třetí listopadový týden se investoři zaměří na doznívající výsledkovou sezónu za třetí kvartál a budou rozebírat průběžná makroekonomická data, resp. jejich interpretaci směrem k předpovědím na výhled měnové politiky.

Přečtěte si také

Rekord vedle rekordu a tip na výstavu

Aukční dům Christie’s má důvod k radosti. Podařila se mu totiž výjimečná dražba – sbírka umění spoluzakladatele Microsoftu Paula Allena se vydražila za neuvěřitelnou 1,5 miliardy dolarů. Rekord hlásí i studie UBS a ArtBaselu: letos se historicky nejvíc importovalo a exportovalo umění. Kromě rekordů ale přináším i tip na NFT výstavu v pražském Lobkowiczkém paláci, procházku po nedalekém parku s nově instalovanými sochami Krištofa Kintery nebo další data z letošního J&T Banka Art Reportu.

Přečtěte si také

Za poklesem České republiky ve třetím čtvrtletí stojí domácí poptávka

Česká ekonomika měřena optikou HDP zaznamenala pokles. Podle předběžného odhadu mezikvartálně klesla o 0,4 % (v polovině roku jsme naopak zaznamenali nárůst o 0,5 % q/q). Tento výsledek odpovídá jak našemu očekávání (- 0,6 % mezičtvrtletně; + 1,4 % meziročně), tak prognóze trhu dle společnosti Bloomberg (-0,6 % q/q; +1,4 % r/r).

Přečtěte si také