První soutěž Diamond Tour při CSI v Olomouci pro Pucka

V pátek 23. června odstartovala nejvyšší vypsaná túra v rámci olomouckého CSI3*W Diamond Tour. Kurz stavitele Petera Schumachera dosahoval výšky překážek do 145 cm a soutěž byla hodnocená na čas.

Z 64 jezdců ve startovní listině byl nakonec tím nejšťastnějším rakouský reprezentant Gerfried Puck s klisnou Biondou, který dojel bez chyb v čase 57,18 sekundy. Bezmála o sekundu pomalejší byla Švédka Alexandra Eriksson na Liss Royal, jež dojela druhá. Třetí místo obsadil Andreas Brenner (GER) na Trebox Acorada.

Mezi bezchybnými jezdci se objevili také dva čeští zástupci. Na šestnácté příčce skončil Václav Staněk, který sedlal hřebce Forever Van De Noordheuvel. Čistě překonala kurz také Barbora Tomanová s klisnou Sorceress, které čas 68,84 sekundy stačil na dvaadvacáté místo.

Vingrálková vítězkou juniorské soutěže
V pátek 23. června poprvé promluvili do dění v ESC Olomouc junioři. Na parkuru do 130 cm s náskokem zvítězila Češka Sára Vingrálková (Dollar Look). Druhá byla Michaela Rodová (Aurena). Třetí dojela mistryně Evropy 2013 Virág Weinhardt (HUN).

Litevská dvojice Andrius Petrovas a Lasas zvítězila v páteční části túry pro mladé šesti a sedmileté koně při CSIYH v Olomouci. Druhé místo získal český jezdec Alexandr Baraldi se Sopranist K a třetí dojel Kristaps Neretnieks.

Česká republika byla v pátek 23. června co do počtu dvojic umístěných do třetí příčky ve všech soutěžích jedna z nejúspěšnějších zemí. Má jedno vítězství a dvě první místa. Druhý den mítinku vyšel zástupcům Litvy, Maďarska, Polska a Rakouska.

Páteční zahajovací soutěž Diamond Tour sloužila jako kvalifikace pro Grand Prix, která se pojede v neděli 25. června. Z českých jezdců se podařilo postoupit Václavovi Staňkovi, Barboře Tomanové, Ondřejovi Zvárovi a Alešovi Opatrnému.

Polský jezdec Krzysztof Okla podruhé zvítězil v túře pro jezdce kategorie U25 European Youngster Cup. Po triumfu s Djembe Van Het Schaarbroek ve čtvrtek zopakoval umístění i v pátek. Druhé místo obsadila Češka Michaela Refková na Grace Federica.