Navigace

Tenisové hvězdy se opět sjedou do Prahy

Letošní ročník J&T Banka Prague Open se tradičně uskuteční v tenisovém areálu pražské Sparty od 29. dubna do 4. května. Svou účast přislíbily takové hvězdy jako Anastasija Sevastovová, Wang Čchiang či Belinda Bencicová, z domácích jmen by neměly chybět Karolína Plíšková, Kateřina Siniaková nebo Barbora Strýcová. Rozloučení se svou tenisovou kariérou právě na tomto turnaji ohlásila Lucie Šafářová.

J&T Banka Prague Open na pražské Spartě bude opět v mnohém výjimečný. Rozlučku s českými diváky plánuje trojnásobná vítězka turnaje a deblová grandslamová vítězka Lucie Šafářová. Spolu s ní se na pražském turnaji představí i kamarádka a deblová partnerka Bethanie Matteková-Sandsová.

„Jsem rád, že závěr kariéry Lucie Šafářové se odehraje letos tady v Praze. Navíc její deblová parťačka Bethanie Matteková Sandsová dorazí na turnaj taky, budou hrát spolu čtyřhru. Pro nás je velká čest, že se Lucka takto rozhodla,“ odhalil majitel České sportovní Miroslav Černošek.

„Původně jsem plánovala rozloučit se na Australian Open, tam jsem si ale zlomila zápěstí,“ uvedla Šafářová. „Pak jsem onemocněla, musela jsem na operaci mandlí a jsem teď v rekonvalescenci. Děkuji za možnost, že se můžu rozloučit před domácím publikem v Praze. Mohu to uskutečnit po boku jedné z největších parťaček a kamarádek, kterou pro mě je Bethanie.“ Hrát by měla ve dvouhře i čtyřhře.

Zda to bude definitivní tečka za kariérou, však ještě Šafářová neví. „Po Praze zvažuji ještě start v Paříži, to by mohla být rozlučka se světovými kurty,“ poodhalila své plány česká tenistka.

Nasazenou jedničkou Plíšková
Turnaj v Praze bude mít velmi silné startovní pole. Z elitní padesátky světa bude startovat hned jedenáct tenistek. Hlavní hvězdou bude bývalá světová jednička Karolína Plíšková. „Z první světové desítky můžeme mít pouze jednu hráčku. Petra to loni vyhrála, letos jsme se dohodli s Karolínou, která má velký zájem Prahu hrát,“ řekl Černošek.

Vedle Plíškové se představí i další přední české hráčky, s výjimkou Kvitové. Startovat by měly Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová či Barbora Strýcová.

Kromě již ohlášené české špičky a Lucie Šafářové, která dostala divokou kartu, se letos ve Stromovce představí další zajímavá jména: světová dvanáctka Anastasija Sevastovová, Číňanka Wang Čchiang (18. hráčka světa), ve skvělé formě hrající Belinda Bencicová či semifinalistka letošního Australian Open Danielle Collinsová. „Těší mě, jak obliba pražského turnaje roste. Letos se nám sejde určitě nejkvalitnější sestava hráček v jeho historii,“ říká ředitelka turnaje Petra Černošková.

Vstupenky pouze na finále
Stejně jako v předchozích letech se bude J&T Banka Prague Open hrát v areálu pražské Sparty. Pro turnaj budou připraveny celkem tři kurty, na kterých se kvalifikace a hlavní soutěž odehrají. Centrální dvorec má kapacitu 2500 diváků, kurt číslo 1 nabídne 650 míst a kurt číslo 2 bude moci navštívit 200 tenisových příznivců. Začátky programů budou každý den v 11 hodin.

Vstupné na celý turnaj, s výjimkou finále, je díky partnerství J&T Banky zdarma. Vstupenky na sobotní finále bylo nutné zavést z kapacitních důvodů. Do prodeje šly od 27. března a tenisoví fanoušci si je velmi rychle rozebrali.

Pro návštěvníky bude opět připravena kyvadlová autobusová doprava ze stanice metra Nádraží Holešovice. Autobus pojede ze stanice přímo k areálu J&T Banka Prague Open každých 15 minut. 

 

Seznam přihlášených hráček na J&T Banka Prague Open 2019

Jméno

Národnost

WTA

Karolína Plíšková

CZE

7

Anastasija Sevastovová

LAT

12

Wang Čchiang

CHN

18

Belinda Bencicová

SUI

20

Danielle Collinsová

USA

26

Camila Giorgiová

ITA

31

Mihaela Buzarnescuová

ROU

32

Kateřina Siniaková

CZE

42

Barbora Strýcová

CZE

47

Viktória Kužmová

SVK

48

Jekatěrina Alexandrovová

RUS

57

Markéta Vondroušová

CZE

59

Aleksandra Kruničová

SRB

60

Vera Lapková

BLR

64

Anna Karolína Schmiedlová

SVK

65

Andrea Petkovicová

GER

67

Jevgenija Rodinová

RUS

69

Anastasija Potapovová

RUS

71

Margarita Gasparjanová

RUS

75

Jennifer Bradyová

USA

76

Dalila Jakupovičová

SLO

80

Bernarda Peraová

USA

85

Mona Barthelová

GER

86