Navigace

Nové platební karty zdobí motiv Leonarda da Vinci

J&T Banka spojuje své jméno dlouhodobě s uměním, a proto není překvapením, že při tvorbě nového designu platebních karet oslovila mladé umělce. Výsledek zcela souzní s myšlenkami, které banka zastává. „Bez vynaložení energie se věci nerozhýbou a ani v pohybu nezůstanou.“ Právě tak funguje perpetuum mobile.

Platební karta nemusí být jen kouskem plastu sloužícím k finančním transakcím, ale také malým uměleckým dílem. Proto se banka rozhodla vypsat na nový design karet uměleckou soutěž. Osloveny byly vybrané ateliéry grafického designu napříč celou republikou, z nichž se soutěže mohli po interním výběru vždy zúčastnit jen nejlepší studenti. Většina z nich ve svých návrzích pracovala s odkazem na dlouholeté a bohaté působení J&T Banky v oblasti umění.

Úroveň návrhů všechny pozitivně překvapila. „Zaujaly nás například návrhy studenta ze Zlína, který pracoval s motivy klasických uměleckých materiálů a technik, jako jsou mramor či tahy štětcem. Oslovily nás také práce studentů ze Školy současného umění Scholastika, které byly buď vrcholně minimalistické, či si hrály s detailními motivy krásných J&T Banka kaváren v Brně a Ostravě,“ říká Anna Pulkertová, která se v J&T Bance věnuje oblasti umění.

Nakonec se však komise složená ze zástupců J&T Banky shodla na vítězném návrhu studentky z Fakulty výtvarných umění VUT v Brně Kristíny Drinkové, která ve svém návrhu pracovala s odkazem na perpetuum mobile Leonarda da Vinci. Porotu u tohoto návrhu zaujalo minimalistické zpracování a myšlenka návrhu, které dobře odrážejí hodnoty privátní banky.

„Karty jsem koncipovala směrem k typickému klientovi J&T, odrážejí užitek a cit pro detail. Záměrem bylo zobrazení myšlenky, že bez vynaložení energie se věci nerozhýbou a ani v pohybu nesetrvají. To parafrázuji použitím odkazu na da Vinciho perpetuum mobile,“ vysvětluje svůj záměr autorka výherního návrhu karet J&T Banky. Kristína není v designu žádným nováčkem, se svými návrhy zabodovala už například v Talent designu s vizuální identitou Kina Art nebo v soutěži Nejkrásnější české knihy s publikací BRNOX. Průvodce brněnským Bronxem.

J&T Banka nabízí platební karty hned v několika v programech. Mastercard Standardje základní platební karta pro všechny typy transakcí, Mastercard Gold představuje prestižní variantu pro všechny typy transakcí a pod kartou Mastercard World Elite se skrývá exkluzivní program pro náročné. V nabídce nechybí ani platební karta pro bezpečné transakce na internetu Mastercard Virtuální Karta. Jako jedna z mála bank na trhu pak nabízí mobilní platby Apple Pay, kterou lze využít nejen na iPhonu, ale také na Ipadu, Macu či Apple Watch, a Google Pay.

„I když dnes mobilní zařízení dokážou nahradit funkce plastových platebních karet, mají karty stále své významné místo v peněženkách klientů. Zároveň jim zajišťují potřebný status prestiže, proto jsou platební karty nejvyšší řady Mastercard Wordle Elite u klientů stále mimořádně oblíbené,“ říká Rastislav Vranka, ředitel oddělení internetového bankovnictví a platebních karet.