Navigace

Schovejte se před zimou do tropů

Dejte vale zimním plískanicím a pošmourné obloze, v tropech je nyní tak krásně. „Abychom vám zjednodušili výběr dovolené, připravili jsme po vás tipy na osvědčené lokality a speciální zážitky,“ říká Pavlína Salaba z J&T Concierge.

Ostrav Zanzibar (Tanzanie)

Je jen málo míst v Indickém oceánu, kde se tak krásně prolnulo několik kultur a náboženství jako na Zanzibaru. Ostrov kdysi patřil sultánovi z Ománu a v té době zde byly založeny dynastie řezbářů, které po staletí vyrábějí světoznámé dveře a okna z tropických dřev. Pak se stal Zanzibar zastávkou na cestách portugalských, holandských a anglických obchodníků do Asie a všechny tyto kultury měly vliv nejen na architekturu, ale i na vzdělání a politiku. Dnes je ostrov znám mnoha plážemi, z nichž některé jsou kryté korálovým útesem.

Nejkrásnější pláže na koupání jsou na severozápadě ostrova. Tam najdete i hotel Zuri, který patří bezesporu k tomu nejlepšímu na ostrově. Jen těžko byste na ostrově hledali jiný hotel, kde vše tak příjemně ladí dohromady. Kdo má rád neokázalou kvalitu, pohodu, klid, skvělé jídlo, krásnou pláž a dokonalé bydlení, nemůže udělat výběrem ZuriZanzibar žádnou chybu.

Speciální tip!

Užijte si romantickou a hlavně tradiční africkou večeři v kouzelné restauraci přímo na moři na skalnaté „kuří nožce“. Když je příliv, dostanete se dovnitř s převozníkem. Toto magické místo, kam se vejde pouze pár stolů, můžete navštívit třeba po výletu z některé farmy s kořením, kterých je na Zanzibaru hned několik.

  

Ostrov Koh Samui (Thajsko)

Thajsko je země úsměvů, nádherných historických památek, bělostných pláží, tisíce ostrůvků, výborné kuchyně, krásných hor a džunglí. O Thajsku bylo už napsáno stovky stran, které tuto zemi představují ze všech pohledů – jako ráj, ale také jako peklo. Pokud do země cestujete jako dychtivý turista, opravdu tu ráj naleznete. Thajsko totiž nabízí vše, a pokud máte oči otevřené a nejste typičtí plážoví povaleči, nemůže vás země zklamat. Pro svůj pobyt zvolte ostrov Samui, který nabízí v kostce celé Thajsko a služby všech cenových kategorií.

Speciální tip!

Asi 3 kilometry od ostrova Koh Samui se nachází maličký ostrov, kde dodnes není elektřina. Na něm žije místní rybář, který si říká Mr. Dam a vlastní restauraci, kterou můžete navštívit pouze na osobní pozvání. Nepočítejte s jídelním lístkem ani extra hygienickým zázemím. To však nijak neovlivňuje atraktivitu nevšedního zážitku, kdy na vlastní kůži zažijete kousek pravého Thajska a na chvilku se odtrhnete od turistického pohodlí.

 

Dominikánská republika

Když Kolumbus se svými loděmi přeplouval Atlantik, připlul nejprve na Bahamy a Kubu, teprve poté přistál na Hispaniole – ostrově, kde dnes leží Dominikánská republika. Byl nadšen krásou a nevinností tohoto rajského ostrova, jeho hlubokými lesy, vodopády, horami a údolími. Také obyvatelstvo bylo přátelské a vstřícné a naštěstí takovým zůstalo dodnes.
Jednou z nejnavštěvovanějších oblastí je Punta Cana. Jen na málo místech na ostrově naleznete tak krásné pláže, moře a kvalitní hotely dohromady. Věděli jste, že tyrkysová barva Karibského moře je na světě jedinečná? Je dána kombinací průzračné vody, písečného dna, měnící se hloubky, složení solí v mořské vodě, slunečních paprsků, fyzikálních zákonů a něčeho magického, co najdete právě jen zde.
Pokud si pro svou dovolenou v Karibiku vyberete IberostarSelection Bávaro, ocitnete se v resortu přímo u nádherné pláže Bávaro, 15 kilometrů dlouhé, s bílým pískem a dokonalým přístupem do vody.

Speciální tip!

Přímo z otevřeného trucku budete mít možnost seznámit se se životem obyvatel na dominikánském venkově.  Navštívit můžete plantáž cukrové třtiny a dozvědět se, jak se zpracovává.  Na vlastní oči uvidíte, jak roste mnoho dalších zdejších plodin, ať už je to tropické ovoce jako mango, banány, ananas, nebo kakao a káva. Nahlédnout lze do typického domku vesničanů, kde zakoupíte čerstvě zpracovanou čokoládu, kávu nebo lesní med. Nesmíte vynechat ani výrobu doutníků. Po projížďce městem na vás na ranči ve vnitrozemí bude čekat dominikánský oběd a zastávka na koupání na pláži Macao.

 

Kostarika

Kostarika láká krásnou přírodou a krajinou. Příjemná je však i její celková atmosféra. Jedná se zkrátka o místo, které stojí návštěvu. Ve srovnání se sousedními státy je skutečnou oázou klidu a nejlepším místem pro bezpečné poznávání tropických oblastí.

Dlouhé pobřeží nabízí vynikající podmínky pro windsurfing, množství pláží a klima je jako stvořené pro lenošení. Milovníci vzrušení mohou nahlédnout do vroucích vulkánů, surfovat po obřích vlnách nebo se potápět s delfíny a velrybami – to vše během obyčejného všedního dne. Nakonec můžete lenošit v houpací síti a užívat si nezkaženého života, pura vida, což je národní výraz označující touhu prožít život beze spěchu, zmatků a šarvátek. Kdo hledá kombinaci dobrodružství, poznání přírody a pohody u moře, měl by si Kostariku dát do svého cestovatelského plánu.

Speciální tip!

Pokud jste milovníci přírody a krásných výhledů, určitě navštivte aktivní vulkán Poás v národním parku ve středu ostrova. Procházka ve výšce 2600 metrů nad mořem s helmou na hlavě je velkým zážitkem, když vám přeje hezké počasí. Přímo na vrcholku se můžete zdržet sice jen 20 minut, ale i tak zážitek stojí za to. Největší slávu si toto místo získalo v roce 1910, kdy sopka vyvrhla sloup páry vysoký 6 kilometrů.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.