Navigace

Heureka Group vydává dluhopisy v hodně 2,5 mld korun.

Největší evropská skupina cenových srovnávačů nabízí možnost stát se jejím investorem. Na konci ledna začne umisťovat prostřednictvím J&T Banky a PPF banky 5leté dluhopisy. Výnos dluhopisů dosahuje 5,25 % p. a. s pololetním vyplácením. Jde o doposud největší objem dluhopisů v rámci e-commerce segmentu realizovaný na českém trhu. Dluhopisy s nominální hodnotou 10.000 Kč jsou veřejně nabízeny investorům v České republice a plánuje se jejich obchodování na Burze cenných papírů Praha. Koordinátorem emise je J&T Banka.

Skupina zastřešující cenové srovnávače v několika evropských zemích vykázala za uplynulý fiskální rok provozní zisk EBITDA* 19,9 mil euro (511 mil korun**), což je v meziročním srovnání téměř 20% nárůst. Heureka Group za poslední půlrok významně posílila i v dalších parametrech: devět evropských trhů, přes 20 milionů návštěvníků měsíčně a nabídka z více než 55 tisíc internetových obchodů. Tím získala jednoznačný status největšího evropského cenového srovnávače a nákupního rádce. Právě upevňování pozice v rámci regionu si Heureka Group stanovila jako cíl pro tento rok.

Za výrazným růstem Heureka Group stojí několik faktorů. Jedním z nich jsou produktové inovace v klíčových kategoriích, které přinesly více než 10% nárůst produktových recenzí a přes 20% nárůst recenzí obchodů. Vedle toho tým Heureky spustil nový responzivní front-end na mobilní verzi webu a výrazného vylepšení se dočkala i samotná mobilní aplikace. Zásadní novinkou je i platforma pro poskytování datové analytiky a statistik ze všech devíti zemí, díky které mohou e-shopy nebo značky pracovat s relevantními informacemi o zákaznickém chování. 

Právě využití know-how ze zahraničních trhů ve prospěch partnerských e-shopů je klíčovou rolí Heureky: “České e-shopy mají mimo naše území obrovský potenciál pro expanzi. Například trh e-commerce v Maďarsku a Rumunsku poslední dva roky významně meziročně roste. Heureka tak funguje jako platforma, přes kterou e-shop může expandovat do dané země s minimem nákladů, ale přitom s potřebnými daty a informacemi,“ říká Tomáš Braverman, CEO Heureka Group. Téměř šedesátka českých e-shopů už této možnosti využila a spolupracuje s Heurekou na svém vstupu na regionální trhy. Skupina pracuje na vývoji jednotné platformy pro všech devět trhů, která do budoucna usnadní expanzi e-shopům v rámci CEE bez nutnosti lokalizace samotného e-shopu pro jednotlivou zemi.

Heureka Group je vlastněna trojicí investorů ve složení 40 % skupina PPF, 40 % EC Investments a.s. podnikatelů Daniela Křetínského, Patrika Tkáče a Romana Korbačky 20 % skupina Rockaway Jakuba Havrlanta. Ti ji během minulého roku odštěpili z původní struktury MALL Group a sestavili nové představenstvo, které odpovídá za naplňování strategie. Do Heureka Group dnes patří kromě české a slovenské Heureky také maďarské Árukereső.hu, rumunské Compari.ro, bulharské Pazaruvaj.com, slovinské Ceneje.si, chorvatské Jetfinije.hr, srbské Idealno.rs a bosenské Idealno.ba. 

 

Veškeré detaily k dluhopisům naleznete zde.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.