Navigace

Akcie Hyundai Motor dnes vystřelily do nebes

Akcie Hyundai Motor dnes vystřelily do nebes, a to na 170 tisíc wonů, když automobilka oznámila vytvoření čistě elektrické značky pod jménem Ioniq.

Toto jméno již nosí velmi úspěšná modelová řada, představená cca před čtyřmi roky a nabízející možnost vozu kompaktní třídy s pohonem hybrid, plug-in hybrid a čistě elektrickou verzi.

Tento vůz na mě od začátku působil velmi příjemně, designově zajímavě, a přitom ne ulítle, výběr pohonů byl opravdu atraktivní. To vše v kombinaci s  přijatelnou cenou zajistilo tomuto modelu solidní úspěch.

Evropa jen tiše závidí

Hyundai se v těžké době celkově daří, viz i posílení jeho akcií, které jsou v roce 2020 v solidním plusu. O tom si bohužel výrobci aut v Evropě mohou jen nechat zdát. Zde se projevuje negativní vliv velké regulace v EU, vysoká individualizace evropských vozů, drahá lidská práce a možná i přílišná globalizace.

Na druhou stranu mi nárůst akcií Hyundai Motor o 15 % dnes přijde přehnaný. Ano, vše směřuje k elektru, ale vydělat na tomto produktu není jednoduché a nebude ani v nejbližších letech. Je to spíš o sázce na budoucnost, kdy může být Hyundai úspěšný s čistě elektrickou platformou a možným růstem poptávky po tomto pohonu v kombinaci s dalšími incentivy – Hyundai tím bude mít produkt, který bude mezi ostatními klasickými výrobci automobilů v oblasti retailu více než konkurenceschopný.

Ale rozhodně bych si akcie Hyundai Motor na této úrovni nekoupil a na současné ceně spíše pokukoval po akciích Volkswagenu, pokud bych si měl v tomto sektoru vybrat.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.