Navigace

Vláda opět schválila nouzový stav

Česká vláda včera podle očekávání schválila vyhlášení nouzového stavu kvůli zhoršující se situaci kolem Covid-19. Nouzový stav začne platit od půlnoci v pondělí 5. října a bude platit následujících 30 dní. První balík opatření by měl platit zatím 2 týdny. Od pondělí dojde ve vybraných okresech k uzavření středních škol, sportovní utkání v celé ČR budou bez diváků, omezení se týkají i setkávání lidí ve volném čase a např. i restaurací. Podle premiéra Babiše česká vláda neplánuje plošné uzavření ekonomiky jako v březnu a dubnu.

V ČR  za posledních 7 dní přibývalo v průměru 2100 nových případů denně. V současnosti je aktivních případů v ČR téměř 35  tis. Poslední dny rychle roste počet hospitalizovaných osob, včera dosáhl čísla 976 (nárůst o 306 osob za 7 dní). Z toho má 202 osob těžký průběh (= na přístrojích).

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.