Navigace

Český startup Yieldigo získal 2 miliony eur od investorů v čele s J&T Ventures

Americký Alchemist Accelerator ze Silicon Valley a maďarský VC fond PortfoLion pod vedením J&T Ventures investují 2 miliony eur do startupu Yieldigo. Rychle rostoucí firma založená třemi českými matematiky pomáhá mezinárodním obchodním řetězcům k lepším výsledkům díky cenotvorbě postavené na umělé inteligenci.

Platformu Yieldigo používají nejen obchodníci v Česku a na Slovensku, ale také v Polsku, Německu Ukrajině nebo Rusku. Pomocí umělé inteligence jim umožňuje díky přesné predikci jednoduše nastavovat a řídit ceny u desítek tisíc produktů ve stovkách různých prodejen. Tak, aby na základě vlastních dat, aktuálních dat o konkurenci, tržních trendech nebo počasí dosáhli svých cílů – ať už je to zvýšení podílu na trhu, automatizace procesů, schopnost přesného plánování nebo vyšší ziskovost či marže. Mezi zákazníky firmy patří například sítě supermarketů, lékáren či drogerií a pomáhá jak kamenným prodejnám, tak e-shopům.

„Díky investici urychlíme a posílíme expanzi Yieldiga na evropském retailovém trhu a použijeme ji na financování dalšího vývoje a aplikovaného vědeckého výzkumu. Posouváme se tak k našemu cíli stát se světově nejžádanějším nástrojem pro automatizovanou cenotvorbu nové generace,“ komentoval úspěšné investiční kolo spoluzakladatel Yieldiga David Klečka. Ten společnost založil v roce 2016 spolu se dvěma dalšími matematiky Radimem Dudkem a Jiřím Psotou a už po dvou letech se dostali do zisku.

Zakladatelé Yieldiga se původně věnovali matematickému výzkumu v oblasti cenotvorby letenek a své zkušenosti se pak rozhodli přenést do oblasti retailu. Na základě transakčních a dalších dat dokáže jejich systém předvídat, jak se zákazník pravděpodobně rozhodne v různých situacích. Yieldigo nedávno získalo prestižní doporučení Cool Vendor od společnosti Gartner, kterým se dosud může chlubit jen několik málo českých firem. Inovativní technologie mu vynesly také ocenění Microsoft Awards 2019 v kategorii FMCG & e-Tail. Mezi globální partnery Yieldiga patří například poradenská společnost Nielsen. V Praze má nyní firma tým čítající přibližně 35 lidí a neustále roste.

„V J&T Ventures máme k oblasti retailu velice blízko a cítili jsme proto velké vzájemné pochopení. Navíc má Yieldigo opravdu špičkový tým a ověřený obchodní model s globálním potenciálem. Je skvělým příkladem inovativní technologické firmy, která dokáže i v době ekonomické krize růst a proměnit ji v příležitost,“ řekl Adam Kočík, Managing Director J&T Ventures.

Na obrázkuZakladatelé Yieldiga zleva Radim Dudek, David Klečka a Jiří Psota.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.