Navigace

Výhled na 45. týden: Prezidentem bude Biden. Napadne Trump výsledky?

V průběhu týdne by již mohly být dopočítány všechny hlasy z amerických voleb. O víkendu byl za prezidenta prohlášen Joe Biden, který má dle dosavadních výsledků již 290 hlasů volitelů (270 je nutných). „Nyní se bude čekat, jestli Trump napadne volby u soudu, či zda bude požadovat přepočítávání, a tím finální výsledky oddalovat,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Vedle voleb budou analytici sledovat pandemický vývoj. Narůstající počet zemí, především evropských států, které přijímají preventivní opatření, je negativním znakem pro riziková aktiva. „Trh čeká na reakci hospodářské politiky, která by mohla negativní dopady mírnit,“ uvádí Milan Vaníček a dodává, že výsledková sezóna by měla dokreslovat pozitivní vyznění třetího kvartálu v rámci samotných čísel, ale výhledy jsou zastřeny druhou vlnou covidu-19. „Celkově máme pro následující dny neutrální výhled,“ konstatuje.

ČEZ zveřejní výsledky

Na domácí scéně pokračuje výsledková sezóna. V úterý představí svá čísla ČEZ. Podle odhadu dosáhne provozní zisk EBITDA 12,9 mld. Kč (+31 % r/r). „Za růstem stojí především vyšší cena elektřiny. Očekáváme, že zveřejněná data potvrdí defenzivní charakter společnosti a silný potenciál pro budoucí dividendy,“ popisuje Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na čtvrteční spotřebitelskou inflaci CPI za říjen (oček. 1,3 po 1,4 % r/r) a páteční spotřebitelský sentiment univerzity v Michiganu na listopad (oček. 82,0 po 81,8 bodu m/m). V Německu budou v úterý sledovat indexy ZEW na listopad, kde se očekává zhoršení jak současného stavu, tak očekávání.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.