Fond J&T BOND slaví 9. narozeniny | J&T Banka
Navigace

Fond J&T BOND slaví 9. narozeniny

Smíšený fond J&T BOND CZK investuje především do podnikových dluhopisů, a to s výrazným zastoupením investičních nápadů skupiny J&T. „Za dobu své existence zaznamenal 50% nárůst a získal ocenění jako investice roku,“ říká portfolio manažer Martin Kujal, který jej spravuje. A to už stojí za oslavu.

J&T BOND má za sebou devět úspěšných let. Který rok byl pro vás nejtěžší?

Asi ten poslední, nazvěme ho covidový, kdy také fond zaznamenal ve své historii nejvýraznější krátkodobý propad. Po něm však přišel stejně nejrychlejší návrat.

Proměnily se zásadnějším způsobem portfolio či myšlenka fondu od jeho založení?

Základní myšlenka se nezměnila, naopak potvrdila svou správnost. Hledáme zajímavé a výnosné firemní dluhopisy a inspirativní příběhy podnikatelského úspěchu. Kombinujeme dluhopisy z našeho regionu, ve kterém se skupina J&T dlouhodobě aktivně pohybuje, se zajímavými příležitostmi ze zahraničních trhů. Zároveň fond využívá svobodu, kterou má, a přesouvá se do aktiv, jež jsou právě nejvýhodnější.  

A budete nyní nějak měnit strategii s ohledem na koronavirovou situaci?

Finanční trhy se dívají poměrně daleko dopředu a dalo by se říct, že covid-19 je už skoro investiční minulostí. Nyní se řeší, jak rychle se ekonomika zvedne poté, co budou nasazeny vakcíny, jak zpracuje dluh, který se nashromáždil, a jaká bude střednědobá inflace. Investor je poutník na cestě, který se musí umět učit z minulých chyb, koutkem oka sledovat současnost, ale zásadní energii musí věnovat tomu, jak bude vypadat cesta za jednou nebo ještě lépe dvěma zatáčkami před ním.bond-box.png

Jak si stojí Bond v porovnání s konkurencí? S průměrným výnosem 4,56 % ročně se vyrovná i mnoha dluhopisovým emisím.

Stojíme si velmi dobře. Domácí dluhopisy dodávaly stabilitu, u zahraničních emisí byly výkyvy příležitostí nakoupit levně, když investoři propadali skepsi, a realizovat zisky, když byli všichni příliš optimističtí. Díky aktivní strategii se fondu dařilo dobře zvládat období propadů a dlouhodobě se držet mezi nejlepšími.  

Co byste přál fondu do dalších let?

Fondu bych jako doposud přál investory, kteří fondu a také týmu, který za ním stojí, budou věřit. Společně pak překonají období tržních výkyvů a nebudou z investic utíkat v ten nejméně vhodný okamžik. Naopak budou prodávat draho a levně kupovat. To je vlastně ve zkratce celé investiční kouzlo.

 Detaily k fondu J&T BOND CZK naleznete zde.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.