Navigace

J&T Banka Ranní přehled: 13/01/21: Rohlík.cz

PX: 1,076 bodů (+0,4 % d/d); objem:  456 mil. Kč
 
Komentář k trhu
Praze i v úterý pokračoval tzv. „short squeeze“ na akciích společnosti CZG (+7,88 % d/d, 356 Kč). Přidaly se k nim dále i akcie Kofoly (+11,52 %; 271 Kč) a zvýšený zájem byl patrný i u dalších menších emisí na pražské burze. Akcie Monety (+1,41 %; 72,0 Kč) zareagovaly růstem na celkem značné zvýšení cílové ceny od domácího brokerského domu, procento přidala i Komerční banka (+1,00 %). Naopak rakouská Erste Group (-0,20 %) i ČEZ (-0,18 %) skončily na červené nule.
 
Rohlik.cz: Neutrální (Pavel Ryska)
Podle informací z médií vydá skupina Rohlik.cz nové dluhopisy ve výši alespoň 1,7 mld. Kč. Majitel online supermarketu Tomáš Čupr uvedl, že od vydání první emise dluhopisů v r. 2019 skupina výrazně zvýšila tržby a upevnila svoji pozici na trhu. Společnost pro letošek připravuje vstup na německý trh, organizační restrukturalizaci a významné kapitálové posílení. Již dříve společnost Rohlik.cz Finance oznámila, že připravuje emisi 5letých zajištěných dluhopisů. Doplňujeme, že předchozí emise 6,6/2023 bude předčasně splacena 31. 1. 2021.
 
Komentář k americkému trhu
Americké akciové trhy nepredviedli výraznejší pohyb vo včerajší obchodný deň a uzavreli v blízkosti svojich historických maxím. Investori sú momentálne v očakávaní ako dopadne postupná vakcinácia a akým spôsobom sa následne bude vyvíjať pandémia Covid-19. Hlavné indexy si pripísali len mierne zisky a to 0,04-0,28%. V raste pokračovala ropa a to dopomáhalo energetickému sektoru. WTI +1,76%. Prepad z predošlých obchodných dní zastavilo zlato, a včera si pripísalo 0,69%. Hlavný menový pár EUR/USD uzavrel na hranici 1,22, kde dolár oslabil o 0,44%. V rámci širokého S&P 500 indexu si najlepšie viedla spoločnosť ETSY +12%, ktorej akcie rastú štvrtý deň v rade a obchodujú sa na svojich historických maximách.
 
 

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.