Navigace

Výhled na 3. týden: Inaugurace snad zmírní aktuální zjitřenou náladu v USA

V tomto týdnu budou investoři vzhlížet k inauguraci nového amerického prezidenta Joea Bidena, ke čtvrtečnímu zasedání ECB a výsledkové sezóně za čtvrtý kvartál.

„Inaugurace by měla proběhnout v poklidném duchu, což by mohlo zmírnit aktuální zjitřenou náladu v USA. Evropská centrální banka by na svém zasedání měla potvrdit svůj velmi uvolněný postoj k měnové politice po dlouhou dobu. Nicméně nové kroky se očekávat nedají vzhledem k tomu, že poslední uvolnění bylo oznámeno v prosinci,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Trhy přešlapují kolem stávajících hodnot

Výsledková sezóna za čtvrtý kvartál roku 2020 bude pokračovat bankovními domy, ale připojí se i ostatní sektory, resp. významné tituly (např. Netflix, Intel, Gilead a další). „Jen připomínáme, že v USA bude v pondělí volno, a tudíž lze očekávat sníženou aktivitu na ostatních trzích. Celkově očekáváme, že trhy budou nadále přešlapovat kolem stávajících hodnot. Výjimkou mohou být konkrétní tituly, které budou zveřejňovat své výsledky,“ konstatuje Milan Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na páteční PMI průmyslu agentury Markit na leden (oček. 56,5 po 57,1 bodu m/m) a v průběhu týdne na data z trhu nemovitostí.

V Číně se soustředí na pondělní HDP za čtvrtý kvartál roku 2020 (oček. 6,2 po 4,9 % r/r), průmyslovou produkci za prosinec (oček. 6,9 po 7,0 % r/r) a maloobchodní tržby za tento měsíc (oček. 5,5 po 5,0 % r/r).

V Německu bude pozornost směřována na úterní indexy ZEW, které zůstávají na shodných úrovních v rámci budoucího očekávání, ale hodnocení současného vývoje se snižuje.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.