Navigace

Výhled na 7. týden: Pozitivní nálada se snad ještě chvíli udrží

V pondělí je v USA státní svátek a tamní trhy jsou zavřené. To ovlivní objemy obchodování ze začátku týdne. Trh bude mít na programu obdobné body zájmu jako v minulém týdnu, tedy průběh pandemie, resp. vakcinace, a výsledkovou sezónu.

„Nadále zůstáváme opatrně pozitivní a domníváme se, že současné prostředí umožní udržet ještě nějakou dobu pozitivní náladu,“ Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční maloobchodní tržby za leden (oček. +1,0 po −0,7 % m/m), průmyslovou produkci za leden (oček. 0,4 po 1,6 % m/m) a páteční Markit PMI průmyslu na únor (oček. 58,7 po 59,2 bodu m/m). V průběhu týdne budou rovněž sledovat data z trhu nemovitostí.

V Německu se soustředí na úterní indexy ZEW, které by měly stagnovat kolem stávajících úrovní.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.