Navigace

Výhled na 12. týden: Inflace zvyšuje prodejní tlak na státní dluhopisy

Tento týden se bude pozornost nadále upínat k vývoji na dluhopisových trzích. Vzhledem k rostoucím inflačním tlakům a technickým faktorům jako ukončení rozvolnění SLR pravidel pro US banky se nedá vyloučit prodejní tlak v rámci státních dluhopisů. Růst výnosů může pak negativně ovlivňovat ceny rizikových aktiv včetně akcií.

Pokračovat bude pravděpodobně i rotace v rámci sektorů směrem od technologií k tradičním sektorům. „Náš pohled na akcie na tento týden se nemění. Zůstáváme obezřetní vzhledem k rostoucím výnosům a vysokým valuacím. Současně na pořadu dne nebudou žádná zasedání monetárních autorit, která by mohla růst výnosů mírnit,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

CTP Group vstupuje na burzu

Pražská burza oznámila, že přijme k obchodování akcie společnosti CTP Group 25. 3., tj. v den, kdy se začnou obchodovat na burze v Amsterdamu. CTP bude zařazena na trh Free Market, tedy neregulovaný trh burzy. CTP Group je holandsko-český investor do logistických ploch.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na středeční objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za únor (oček. 0,9 po 3,4 % m/m), čtvrteční třetí revizi HDP za čtvrtý kvartál (oček beze změny +4,1 % q/q) a páteční spotřebitelský sentiment univerzity v Michiganu na březen (oček. 83,6 po 83 bodech m/m).

V Německu se soustředí na páteční indexy IFO, které by měly vykázat na březen zlepšení na všech úrovních.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.