Navigace

Výhled na 13. týden: Akciový trh by se mohl obejít bez výraznějších impulzů

Tento obchodní týden bude zkrácený o páteční Velikonoce. Evropa prošla změnou času a tím srovnala krok s USA, které měnily hodiny o dva týdny dříve. Investoři budou pokračovat ve sledování tradičních témat, jako jsou dluhopisový trh, vývoj pandemie a ekonomický vývoj.

„Na pořadu dne nejsou žádné významnější události, a proto se domníváme, že i akciový trh by se mohl obejít bez výraznějších impulzů. Bude se pozorně vyčkávat na výsledkovou sezónu za první kvartál, která se za pár týdnů rozjede v USA,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Philip Morris jako silný dividendový hráč

Na domácím trhu bude pokračovat výsledková sezóna. V úterý oznámí svá čísla za rok 2020 Philip Morris ČR. „Očekáváme, že druhá polovina roku byla ještě více zasažena pandemickými omezeními než první pololetí. To vše se významně projevilo na útlumu přeshraniční poptávky. Celkově očekáváme, že nekonsolidovaný čistý zisk poklesne meziročně o 8,3 % na 3,7 mld. Kč. Odhadujeme, že návrh na hrubou dividendu bude 1350 Kč na akcii, což přestavuje 8,8procentní hrubý dividendový výnos. Naplnění našich očekávání by mělo potvrdit pozici titulu jako silného dividendového hráče,“ uvádí Milan Vaníček.

Čísla CZG by mohla překonat výhled

Ve středu by mělo oznámit svá čísla i CZG. Podle odhadu by očištěná EBITDA za 2020 měla být 1,4 mld. Kč (+9,1 % r/r). Důvodem pro meziroční růst je silná poptávka v USA, která více jak nahradila slabší poptávku v Evropě, jež byla ovlivněna pandemií. „Zveřejněná čísla by měla být mírně lepší než dřívější odhad společnosti,“ uvádí Vaníček. Investoři se budou zajímat především o výhled a informace kolem nedávné akvizice společnosti Colt.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na čtvrteční ISM průmyslu za březen (oček. 61 po 60,8 bodech m/m) a páteční měsíční data z trhu práce za březen (oček. 630 po 379 tis. nových pracovních míst m/m).

V Německu se soustředí na čtvrteční maloobchodní tržby za únor (oček. 2,0 po −6,5 % m/m). V Číně se zaměří na středeční PMI průmyslu (oček. 51,2 po 50,6 bodech m/m) a služeb (oček. 52,3 po 51,4 bodech m/m) za březen.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.