Navigace

Výhled na 14. týden: Výsledky snad podrží vysoké úrovně rizikových aktiv

Pro domácí trh stejně jako pro většinu Evropy bude tento týden opětovně zkrácený o sváteční pondělí. Trhy v USA však zůstaly otevřeny.

Program se opětovně nebude příliš lišit od toho stávajícího. Sledovány budou faktory jako dluhopisový trh, ekonomická data či dění kolem pandemie (denně nakažení, očkování, mutace viru atd.). Investoři se rovněž budou snažit zaujmout investiční náhled na očekávanou výsledkovou sezónu za první kvartál, která začne v polovině dubna.

„Celkově je na trhu poměrně příznivý náhled na čtvrtletní výsledky, což by mělo podržet současné vysoké úrovně rizikových aktiv,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na pondělní ISM služeb za březen (oček. 58,5 po 55,3 bodů m/m), podnikové objednávky za únor (oček. −0,5 po +2,6 % m/m) a středeční zápis z posledního zasedání FOMC.

V Německu se soustředí na čtvrteční podnikové objednávky za únor (oček. 1,3 po 1,4 % m/m) a v Číně na úterní Caixin PMI služeb za březen (oček. 52,1 po 51,5 bodech m/m). 

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.