Nová investice fondu J&T Ventures. Vstoupil do společnosti AdScanner | J&T Banka
Navigace

Nová investice fondu J&T Ventures. Vstoupil do společnosti AdScanner

Chorvatský startup AdScanner, který s pomocí big data přináší rychlost a efektivitu do světa televizní reklamy, ohlásil další kolo financování. Dosavadního investora South Central Ventures doplní český fond J&T Ventures společně s německým Laughing Tuna.

Po úspěšném vstupu na bulharský, chorvatský, německý, srbský a rakouský reklamní trh připravuje služba AdScanner další mezinárodní expanzi. Pomůže jí v tom i kapitál od nových investorů J&T Ventures a Laughing Tuna. Investiční kolo ve výši přibližně 1,8 milionu eur navazuje na předchozí investice fondu South Central Ventures ve výši 2,7 milionu eur.

I TV data lze kapitalizovat

„Způsob plánování, nákupu a měření televizní reklamy se za čtvrt století prakticky nezměnil. Přitom se ukazuje, že televize má stále ohromný potenciál. AdScanner do televizní reklamy přináší standardy z digitálního prostředí a všem účastníkům – od mediálních agentur, inzerentů a televizních společností až po telekomunikační operátory – umožňuje co nejefektivněji kapitalizovat data,“ popisuje Marin Ćurković, generální ředitel a spoluzakladatel firmy AdScanner.

Služba využívá vlastní technologii Rapid Data Vectoring ke sběru a integraci pokročilých dat o sledovanosti a preferencích diváků na různých televizních platformách. Doplňuje ji také unikátní algoritmus pro automatické rozpoznávání obrazového obsahu, který je součástí řešení pro novou generaci obchodních modelů v televizním ekosystému. Umožňuje například rychle a přesně synchronizovat kampaně v televizním a online prostředí a v jednom přehledném rozhraní poskytuje ucelený přehled o datech týkajících se sledovanosti.

Jen v letošním prvním čtvrtletí tržby AdScanneru překonaly výsledek za celý loňský rok a společnosti se daří získávat významné klienty na evropském mediálním trhu.

J&T Ventures nabídne své know-how

„Technologie AdScanneru nás nadchly od prvního setkání. Stojí za nimi ostřílený tým s velkým přehledem o trhu a schopností realizovat svou vizi. Jak je naším zvykem, kromě samotných peněz chceme firmě aktivně pomáhat i s vyhledáváním obchodních příležitostí a řešením problémů. Proto nás těší, že budeme v dobré společnosti inspirativních zakladatelů a koinvestorů s bohatými zkušenostmi ze střední, východní i západní Evropy,“ uvedla Zuzana Ondrejová, investiční manažerka J&T Ventures.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.