Navigace

J&T Banka Ostrava Open bude letos i s diváky

Tenisový turnaj kategorie WTA 500 se po roce opět vrací do Ostravy. Lákadlem pro diváky bude silná česká ekipa. Přihlášku na J&T Banka Ostrava Open 2021, který se uskuteční ve dnech 20. až 26. září, poslaly Karolína Plíšková, Barbora Krejčíková, Petra Kvitová i Karolína Muchová. J&T Banka je opět hlavním partnerem tohoto prestižního turnaje.

Poprvé se hrálo v Ostravě loni v říjnu, letos se turnaj posunul na zářijový termín. Na rozdíl od loňské premiéry bude hlediště Ostravar Arény otevřeno fanouškům.

„Jsem pyšná a šťastná, když se podívám na startovní listinu. Je to neuvěřitelná sestava,“ říká ředitelka turnaje Laura Ceccarelliová. Mezi 18 hráčkami, které mají garantovanou účast, je již zmíněné kvarteto Češek, ale i grandslamové šampionky Němka Angelique Kerberová a Polka Iga Swiateková. Dorazí také čerstvá olympijská vítězka Belinda Bencicová i bronzová z Tokia Ukrajinka Elina Svitolinová či finalistka letošního Roland Garros Anastasija Pavljučenkovová.

„Bude to hodně silný turnaj, lákadlo pro lidi a doufám, že bude plno, protože s fanoušky mají zápasy jinou dynamiku a hlavně energii, kterou si ráda předávám s diváky. Těším se moc, už loni byl turnaj skvělý, ale bez lidí to samozřejmě není takový zážitek,“ přiznala na tiskové konferenci Karolína Muchová. Olomoucká rodačka se s novináři spojila z New Yorku, kde jí čeká start na posledním grandslamu sezóny US Open.

Unikátní je nová půlmetrová skleněná trofej pro vítěze, která je inspirována letem tenisového míčku. Jejím autorem je designér Jan Pančocha ze společnosti Lasvit.

Své jméno spojuje s turnajem opět společnost J&T Banka, která byla titulárním partnerem i v loňském roce. „Český tenis a tenistky dlouhodobě podporujeme, máme tedy velkou radost, že se nám opět podařilo do České republiky přivést sportovní událost světového významu, na které se divákům předvede ženská tenisová špička. Věříme, že oproti loňskému roku si diváci spolu s námi budou moci atmosféru turnaje užít přímo v Ostravar Aréně,“ říká Igor Kováč, člen představenstva J&T Banky. Kapacita hlediště bude pět tisíc míst pro diváky splňující platná vládních nařízení pro návštěvu hal.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.