Navigace

Zasedání ECB: Bude Lagardeová vše řešit obezřetně?

V pondělí budou zavřeny trhy v USA z důvodu státního svátku. To přinese nižší obchodní aktivitu ve zbytku světa. Investoři se zaměří na čtvrteční zasedání ECB, kde by se mohlo začít diskutovat o budoucnosti současné uvolněné měnové politiky vzhledem k poslednímu vývoji inflace.

„Neočekáváme však, že by došlo k ostrým vyjádřením, a spíše se domníváme, že Lagardeová bude chtít vše řešit velmi obezřetně, a pokud možno bez větších výkyvů směrem k trhu,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu. Trh se pravděpodobně rovněž zaměří na další data o průběhu pandemie, resp. mutace delta. Ta je stále vnímána jako riziko pro další vývoj rizikových aktiv. „Celkově se domníváme, že by mělo jít o neutrální týden,“ dodává Vaníček.

Avast naposledy

Z domácího trhu se ve středu 8. 9. budou naposledy obchodovat s nárokem na mezitímní dividendu 0,048 USD (1,03 Kč) akcie Avastu. Dividenda bude vyplacena 16. 10. Celoroční dividenda bude pravděpodobně 0,16 USD (3,43 Kč, resp. 2,0% hrubý div. výnos).

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na čtvrteční pravidelná týdenní data z trhu práce a na páteční data o cenách průmyslových výrobců PPI za srpen (oček. 8,3 po 7,8 % r/r).

V Německu se soustředí na pondělní podnikové objednávky za červenec (oček. −0,7 po +4,1 % m/m), úterní průmyslovou produkci za červenec (oček. +0,9 po −1,3 % m/m) a indexy ZEW, kde se očekává zhoršení očekávání a naopak zlepšení hodnocení současné situace.

V Číně se pozornost stočí na úterní obchodní bilanci za srpen, kde by mělo dojít k lehkému poklesu dynamiky růstu jak u importu, tak u exportu, a čtvrteční spotřebitelskou inflaci CPI za srpen (oček. beze změny 1,0 % r/r).

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.