Navigace

Investoři větří příležitost. Apple představí novinky

Tento týden bude na finančních trzích spíše chudý na informace. V plánu nejsou významné politické události, zasedání centrálních bank ani hospodářské výsledky významných společností.

Firemní svět bude nicméně v úterý sledovat představení nové řady iPhonů od Applu, což je pro společnost největší produktová událost roku. Kromě nové řady smartphonů Apple představí i nové laptopy či hodinky.

„Investoři budou nadále sledovat vývoj pandemie covidu-19, nicméně dynamika nových nakažených se v řadě zemí v posledních dnech zmírňuje. Celkově máme příští týden na ceny aktiv neutrální výhled,“ říká analytik Pavel Ryska.

Převážení domácích indexů

Na domácím trhu dojde k pololetním úpravám v regionálním indexu CECE a domácím indexu PX. Ke změnám dojde k pondělí 20. 9., nicméně změny v portfoliích budou probíhat již k závěru obchodování v pátek 17. 9. Do indexů CECE bude zařazena Česká zbrojovka Group, naopak vyřazena bude Kofola. „Potenciálně výrazné změny vah se budou týkat také akcií O2 CR a Avastu,“ dodává Pavel Ryska.

Makroekonomický výhled 

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na úterní spotřebitelskou inflaci za srpen (oček. +5,3 % r/r po 5,4 % v červenci), čtvrteční maloobchodní tržby za srpen (oček. −0,9 % m/m po −1,1 %) a páteční spotřebitelskou důvěru od Univerzity v Michiganu za září (oček. 72,5 b. po 70,3 b.).

V Číně budou ve středu sledovat dynamiku průmyslové výroby (oček. +5,8 % r/r) a maloobchodních tržeb (oček. +7 % r/r), v obou případech za měsíc srpen.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.