J&T Ventures investuje do virtuální tréninkové platformy Sense Arena | J&T Banka
Navigace

J&T Ventures investuje do virtuální tréninkové platformy Sense Arena

Úspěch českého sportovně-technologického startupu Sense Arena přitáhl pozornost dalšího investora, J&T Ventures. Miton a SYNER, dosavadní investoři, tak spolu s J&T Ventures investovali 3 miliony dolarů na rozšíření tréninkové platformy o další sporty a současně na vývoj nové multisportovní metaverze aplikace.

Dosavadní investice do Sense Areny, která k tréninku sportovců využívá nejmodernější technologie virtuální reality, přitom dosáhly 5,5 milionu dolarů. Investice J&T Ventures má tak pro další rozvoj Sense Areny zásadní význam.

„Věřím, a neustále se mi to potvrzuje, že možnosti využití moderních technologií včetně virtuální reality v tréninku sportovců jsou téměř bez hranic. Náš tým se na obou stranách Atlantiku za posledních šest měsíců ztrojnásobil. Aktuálně pracujeme na tréninkové platformě pro další sport, jehož představení plánujeme letos v létě,“ prozrazuje budoucí plány zakladatel Sense Areny Bob Tetiva. Naprostou novinkou bude pak spuštění zcela nové multisportovní metaverze aplikace určené pro širší sportovní veřejnost.

Ve společnosti J&T Ventures začali příběh Sense Areny sledovat už v roce 2018, kdy se stala vítězem soutěže Vodafone Nápad roku. „Ohromilo nás, jak suverénně se pak Bob Tetiva se svým týmem dokázal prosadit na severoamerickém trhu, jak rychle během covidových uzávěr přišel s dostupným produktem pro domácí použití, který dnes tvoří většinu prodejů, i to, že už teď má v hledáčku virtuální sportoviště budoucnosti,“ říká Martin Kešner, spoluzakladatel J&T Ventures.

Platformu využívají hokejová esa

Český sportovně technologický startup, který vstoupil na český a vzápětí na americký trh na přelomu let 2018 a 2019 s unikátním tréninkovým nástrojem Sense Arenou pro hokejové hráče a následně i pro brankáře, dnes využívá více než 30 profesionálních hokejových týmů Evropy, Kanady a USA (z toho 5 týmů NHL a 8 týmů NCAA) a několik tisíc mládežnických a juniorských hráčů a brankářů. Hokejovým VR tréninkem už prošlo téměř 10 tisíc uživatelů, kteří odtrénovali více než 1,2 milionu cvičení.

Z největších hvězd, které pomocí Sense Areny zdokonalují své herní myšlení, lze jmenovat například současná i budoucí brankářská esa jako Philipp Grubauer (Seattle Kraken), Drew Commesso (Boston University) nebo Devon Levi (Northeastern University, NCAA Award TOP Goalie 2022).

Do vývoje se zapojila i Univerzita Karlova

Pro zlepšování hokejových dovedností a herního myšlení využívá platforma nejmodernější technologie virtuální reality pro trénink hráčova mozku. Virtuální hokejový trénink je čtyřikrát efektivnější než trénink na ledě. Hráči kromě vyššího počtu opakování mohou jednotlivé dovednosti provádět v různých stupních rychlosti i složitosti. Punc kredibility získala Sense Arena také díky vědeckým projektům a výzkumu s Univerzitou Karlovou a univerzitou Steavens Point v americkém Wisconsinu.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.