Užijte si léto u jezera | J&T Banka
Navigace

Užijte si léto u jezera

Kdo si rád užívá léto u vody, většinou už má v tuto chvíli nejspíše dobře rozmyšleno, kam se letos vypraví na prázdninovou dovolenou. Možná vám ale v kalendáři zbývá ještě pár volných dnů, a proto J&T Concierge přináší tipy na nejlepší hotely u rakouských a italských jezer, ze kterých se vám nebude chtít odjet domů.

schloss-fuschl.jpg

Fuschlsee milovala i císařovna Sissi

Smaragdové jezero, kam dojedete autem z Prahy za pouhé čtyři hodiny, patří k nejkrásnějším v Rakousku. Na své si přijdou milovníci panenské přírody, ale i historických památek nebo romantických kaváren, protože se nachází asi půlhodiny od centra Salzburgu.

Schlosshotel Fuschl leží v bezprostřední blízkosti jezera a nabízí výhled jako z pohádky. Ubytování se bude líbit těm, kteří mají rádi zámeckou atmosféru. V restauraci se zaměřují na lokální suroviny té nejvyšší kvality. Kromě procházek a odpočinku ve SPA si můžete zahrát golf na nedalekém hřišti.

„Na tomto místě byly ubytované císařovny, šlechticové, ale později také několik světových hvězd stříbrného plátna. Každý rok se zde koná soutěž v přeplavání jezera, které se můžete zúčastnit nebo ji pozorovat třeba z vlastního apartmá,“ přidává zajímavosti k ubytování Pavlína Salaba, ředitelka J&T Concierge.

Za relaxací k Zell am See

Jen o pár kilometrů dále se nachází oblíbená destinace Čechů na lyžování. Kaprun a Zell am See je naprosto jedinečná kombinace, kterou si v létě určitě užijete. Region poskytuje plno možností, jak strávit volný čas.

Nedaleko od jezera stojí romantický a útulný hotel Salzburgerhof, který je zcela výjimečný svojí prvotřídní kuchyní, jež získala hned tři významná gastronomická ocenění. Samotné ubytování je spíše tradiční ve stylu rakouského venkova. Ocenění získalo i jejich SPA, které se rozprostírá v zahradě v duchu Feng-šuej. Koupat se můžete v krytých bazénech, ale také v přírodním biotopu. „Doporučujeme navštívit také solný dóm se solí z Mrtvého moře,“ přidává tip Pavlína Salaba.

salzburgerhof-zell-am-see3.jpg

Lago di Braies pod ochranou UNESCO

Toto jezero je považováno za nejkrásnější v italských Dolomitech. Tyrkysovou vodu, borovice, monumentální hory – to všechno můžete pozorovat z ikonické dřevěné loďky, kterou si na místě zapůjčíte. Nečekejte tu však místo, kde najdete spoustu restaurací a kvalitních hotelů. Jezero je zapsané na seznamu UNESCO, a tak se stává cílem turistů, kteří na místo přijedou ulovit jednu fotografii, občerství se u stánku a zase odjedou, protože tu není „co dělat“.

Kvalitní ubytování najdete v hotelu Forestic, který je vzdálený od jezera přibližně hodinu a 20 minut autem. Forestic představuje vkusné, moderní a minimalistické ubytování, jež velmi citlivě splynulo s okolní přírodou. Ze střešního apartmá máte výhled na krajinu jako z filmu Pán prstenů.

„Hotel poskytuje opravdu vysoký standard a troufám si říci, že i ti nejnáročnější klienti budou nadšeni. Když si ráno přivstanete, dostanete se autem přímo až k jezeru, kde si lze užít dvouhodinovou nenáročnou procházku na horskou chatu. Vyhnete se tak turistickým davům a odpoledne stihnete pořádný odpočinek v unikátním hotelovém SPA,“ uvádí Pavlína Salaba.

Lago di Como pro milovníky starých časů

Cyklistická destinace s italským šmrncem, odkud se vám bude těžko odjíždět. Místo, na kterém snad všude dostanete výbornou kávu, víno a zmrzlinu, a u toho můžete obdivovat překrásnou přírodu s historickými městečky.

Elegantní hotel Mandarin Oriental s prázdninovou atmosférou se pyšní nejenom svojí dobrou pověstí, ale i ideální polohou a výbornou kuchyní. Zdejší restaurace je dokonce oceněna michelinskou hvězdou. „Jestli se chcete přenést do starého filmu, půjčte si v hotelu jejich veterán Alfa Romeo Giulietta z roku 1959. Po večeři doporučujeme zaskočit na skleničku do jejich baru, který má terasu přímo na hladině jezera,“ přidává doporučení Pavlína Salaba. A pokud se k jezeru Lago di Como vypravíte už na konci června, nevynechejte tradiční festival vína Prosecco fest.

hires-38379.jpeg

Tip Pavlíny Salaba

Letos vycházejí státní svátky v červenci i v září tak, že si můžete vyjet na prodloužený víkend. Rakouská a italská jezera jsou pro tyto příležitosti doslova jako stvořená. V J&T Concierge se postaráme o celý itinerář včetně ubytování nebo vám zajistíme půjčení speciálního vozunebo nejnovějšího modelu silničního či trackového kola, které si na místě můžete pořádně otestovat.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.