ČNB zasedá, čeká se další zvýšení sazeb | J&T Banka
Navigace

ČNB zasedá, čeká se další zvýšení sazeb

Tento týden bude v pondělí ovlivněn státním svátkem v USA, což bude na trhu znát sníženou aktivitou. V rámci převážení hned několika indexů a přenastavení derivátů k pátku 17. 6. mohou ze začátku týdne ještě doznívat technické faktory. V průběhu týdne budou investoři rozebírat poslední kroky Fedu a budou sledovat makroekonomická data.

„Razantnější utahování měnové politiky se bude dále propisovat do valuací aktiv, což s sebou může nést tlak na riziková aktiva. Z tohoto důvodu zůstáváme stále obezřetní na vývoj akcií,“ říká Milan Vaníček, ředitel odboru analýz finančního trhu.

Ve čtvrtek proběhne zasedání ČNB, kde se očekává zvýšení sazeb o 125 bazických bodů na 7,0 %. „Sledovat se bude, jestli se ČNB více vyjádří k použití měnového kurzu v boji proti inflačním tlakům,“ uvádí Vaníček.

Makroekonomický výhled

Z makroekonomických zpráv se analytici zaměří v USA na páteční data spotřebitelského sentimentu dle univerzity v Michiganu na červen (oček. beze změny 50,2 bodu m/m) a během týdne průběžná data z trhu nemovitostí.

V Německu se soustředí na pondělní průmyslovou inflaci PPI za květen (oček. beze změny 33,5 % r/r) a páteční index IFO (firemní sentiment), kde se očekává téměř beze změny současné hodnocení situace a mírné zlepšení ve výhledu.

Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.