Navigace
Top články

Koťátková, Kohout, Kaláb a taky Kintera

Pozici na první příčce J&T Banka Art Indexu pro letošní rok obhájila Eva Koťátková. Do první desítky se nově dostal Martin Kohout a skok na 32. příčku zaznamenal Jan Kaláb. To jsou hlavní závěry z letošní, již sedmé edice indexu nejvýraznějších současných umělců, který pro J&T Banku administruje ART+.

Přečtěte si také

S Magnusem za relaxem

Události posledních týdnů představují nápor na nervy, cestování do zahraničí asi nyní nikoho neláká, a tak vám přinášíme tipy na wellness a relaxaci v českých luxusních hotelech. Při objednávání nezapomeňte uplatnit své Magnus body.

Přečtěte si také

Děti z dětského doma nechce nikdo ubytovat

Společnost Soukromý dětský domov SOS 92 provozuje dětský domov, zabývá se doprovázením pěstounských rodin ve Středočeském kraji a zároveň pomáhá mladým lidem s přípravou na běžný život. „Je neuvěřitelné, jak obtížné bylo pronajmout si jako dětský domov byt pro mladé dospělé. Nikdo nás nechtěl, ani město, kde máme sídlo a kde jsme se ucházeli o tréninkový byt,“ říká ředitelka domova Tereza Jandová.

Přečtěte si také

Louvre v Abu Dhabi ukazuje novou tvář lidskosti

Stálo neuvěřitelné peníze, ale investice se arabským vládcům vyplatila. Pobočka muzea Louvre v emirátu Abu Dhabi patří k nejkrásnějším místům na světě. A místní expozice ukazuje, že lidstvo spojuje víc věcí, než které jednotlivé národy či etnika rozdělují.

Přečtěte si také

S Magnusem do Tater

Na lyžování na přírodním sněhu to na českých horách zatím moc nevypadá, zkuste tedy vyrazit do nejbližších velehor. Najdete je u našich slovenských sousedů. Určitě při plánování cesty využijte své Magnus body – uplatníte je při objednávání ubytování, skipasu nebo při relaxaci.

Přečtěte si také

S Magnusem do Špindlerova Mlýna

Nejznámější český lyžařský resort, který opakovaně zvítězil v anketě WSA o nejlepší lyžařské středisko v Česku, vstoupil do další sezony. Využijte své body z klubu Magnus a vyrazte do Krkonoš nejen za skvělým lyžováním.

Přečtěte si také

Musí být umění krásné? Na otázky odpovídá hravá kniha z edice Magnus Art

Jak by asi vypadal rozhovor Vincenta van Gogha s Andym Warholem? Můžeme se smát v galeriích? A může si umělec skutečně dovolit úplně všechno, nebo i umění má nějaké nepřekročitelné mantinely?

Přečtěte si také

Aukční rok 2019: Rekordy a vzestup online prodejů

Po patnácti letech členství v Evropské unii považují čeští dolaroví milionáři za její hlavní výhodu přístup na společný trh, přínos k bezpečnosti naší země a zvýšení naší konkurenceschopnosti. Ukázal to J&T Banka Wealth Report 2019, unikátní výzkum o chování a záměrech českých a slovenských dolarových milionářů.

Přečtěte si také

Tipy na zimní dovolenou, s nimiž nešlápnete vedle

Rakousko, Itálie a Slovensko. To jsou nejoblíbenější destinace, kam Češi vyrážejí na zimní dovolenou. „Přidali jsme k nim další vyhlášená evropská lyžařská střediska a sestavili jsme pro vás tipy na kvalitní ubytování i na netradiční zážitky,“ říká Pavlína Salaba z J&T Concierge.

Přečtěte si také

S Magnusem za zážitky

Své body z klubu Magnus lze použít nejen na nákup pobytů a produktů, ale můžete je vyměnit i za vouchery na zážitky. Zpříjemněte si jimi závěr roku nebo je věnujte svým blízkým jako dárek.

Přečtěte si také

9 tipů na Vánoce od J&T Concierge

Tradičním vánočním dárkům už odzvonilo. Překvapte letos své blízké originálním zážitkem, investiční příležitostí nebo třeba poukazem na zdravotní péči. J&T Concierge vám s výběrem dárku pomůže a také ho pro vás u dodavatele zajistí. Úsměv na tváři obdarovaného už ale bude patřit jen vám.

Přečtěte si také

Raná péče jezdí za malými dětmi až domů

Nezisková organizace EDA pomáhá rodinám dětí se specifickými potřebami zvládat jejich složité životní situace, které je při výchově a péči provází. „Nejlepší je, když i dítě s těžkým handicapem může zůstat ve svém domácím prostředí,“ říká ředitelka EDY Petra Mžourková.

Přečtěte si také

Pokoří Kokoschka Kupku? Říjnové aukce mohou přinést rekordy.

Podzimní aukční sezona je v plném proudu. A říjnové aukce mohou přinést několik zajímavých položek. Akce společnosti Adolf Loos Apartment and Gallery pak dokonce může přinést nový rekord českých aukčních síní. V nabídce budou také díla současných umělců zastoupených v J&T Banka Art Indexu.

Přečtěte si také

S Magnusem za golfem

Golfová sezona ještě nekončí, a tak využijte své body Magnus a vyrazte během podzimních dnů do Golfového Resortu Kaskáda. V rámci balíčku můžete vyzkoušet lekci od trenéra nebo masáž zdarma.

Přečtěte si také

Vychutnejte si nedělní brunch

Brunch představuje spojení dobrého jídla, společenské události a příjemného nedělního odpočinku. V Buddha Baru je pro vás připraven každou neděli a nově také každou poslední sobotu v měsíci, vždy od 12 do 16 hodin. Děti vezměte s sebou, věnovat se jim bude zkušená animátorka.

Přečtěte si také

Investice do umění může být zábavná

Anna Pulkertová z J&T Banky je odbornice na oblast umění a investice v této oblasti. Ač připouští, že ve srovnání se zahraničím je náš vztah k umění přinejmenším vlažný, vnímá též, že nová generace je už v této oblasti mnohem perspektivnější.

Přečtěte si také

S Magnusem do Říma

Podzimní dny lákají k cestám za poznáním. Počasí na procházky po městě bývá tak akorát, prázdninové návaly turistů už opadly, a tak je čas navštívit metropole, kterým se v sezoně každý bedekr doporučuje raději vyhnout. Využijte své Magnus body naplno a vyrazte do Říma.

Přečtěte si také

Oslava současného umění v centru Prahy

Skvělá pozvánka na prozkoumávání spletitých vod současného umění. Tak lze shrnout unikátní týdenní akci J&T Banka Art Index Pop-Up, která se konala od 6. do 11. září v prostorách Domu U Zlatého hroznu na Malostranském náměstí v Praze. Tisíce návštěvníků měli možnost si prohlédnout díla téměř čtyř desítek současných českých umělců, a co víc, dokonce měli možnost díla rovnou zakoupit, nebo alespoň zarezervovat u příslušného galeristy. “Akce ukázala, že je o umění zájem a že je to cesta správným směrem,” řekla mluvčí J&T Banky Monika Veselá.

Přečtěte si také