Navigace
Top články

Odstartoval nový projekt Magnus Art

Poslední dubnový víkend patřil v bývalé tovární budově v pražském Karlíně umění. J&T Banka společně s Hospodářskými novinami tu uspořádala první ročník nového uměleckého projektu Magnus Art, který má za cíl propojit světy galerií a umělců s investory.

Přečtěte si také

Ružové okuliare internetového podnikania

Príbeh Grouponu je ako húsenková dráha. Táto IT firma totiž zaznamenala rýchlu expanziu, ponuku na odkúpenie za 6 miliárd dolárov a nakoniec pád ceny akcií o približne 80% od vstupu na burzu. Pritom prvá časť jej príbehu znie ako splnený podnikateľský sen.

Přečtěte si také

Investujte ako milionári, ak chcete bohatnúť s nimi

Veľa štatistík a výskumných štúdií ukazuje, že vo viacerých krajinách sveta na čele so Spojenými štátmi americkými rastú rozdiely medzi bohatými a zvyškom populácie. Väčšina ľudí nedokáže profitovať zo zlepšovania sa miestnych ekonomík a ich bohatstvo stagnuje, či dokonca klesá. Je to v rozpore vývojom aktív a príjmov „vrchných desaťtisíc“, ktoré sa zvyšujú.

Přečtěte si také

Dopřejte si jarní detox

Naše těla jsou po zimě unavená, vyčerpaná a zanesená vším, čím jsme se snažili vynahradit si nedostatek slunce. Detox by nás měl zbavit toxinů, pomoct tělo odlehčit a dodat energii. Jak na to, aby skutečně fungoval?

Přečtěte si také

Buddha Bar: Namíchat, protřepat!

Saké je nápoj, který nejenom že dobře chutná, ale představuje nevídané možnosti v konzumaci. V pražském Buddha Baru ho můžete ochutnat v podobě originálních koktejlů a k tomu si dát i dobroty z japonského menu.

Přečtěte si také

Jazzový večer v Elektře

Legendární prvorepubliková kavárna Elektra v centru Ostravy nabízí nejen lahodné jídlo a pití, ale i kulturu. Poslední pátek v březnu patřila kavárna jazzu. Své nové cédéčko tady představil vynikající hudebník Michal Žáček.

Přečtěte si také

Carpe diem aneb Vědí čeští milionáři, co mohou chtít od života?

John Galsworthy ve svém jedinečném románu Sága rodu Forsythů hned v úvodní kapitole píše: „Forsythové neumírali, protože smrt odporovala jejich zásadám, podnikali proti ní opatření, ona pudová opatření svrchovaně životných lidí, kterým se protiví, co zasahuje do jejich majetku.“ Tohle sebevědomé, dokonce zpupné popírání smrti samozřejmě v románu vezme zasvé, když se otěží chopí skutečný život. Ale Forsythové přesto, navzdory vlastní smrtelnosti, udrží svůj majetek, všemi prostředky ho udrží, a ač se kolem nich doba řítí v překotných přemetech, rodinné jmění to všechno přetrvá.

Přečtěte si také

Inteligencia na úspech nestačí

Medzi ľuďmi existuje zakorenená predstava, že väčšina vzdelaných ľudí s diplomami z najprestížnejších svetových univerzít bude úspešnejšia ako zvyšok populácie. Argumentom je často skutočnosť, že ich inteligenčný kvocient je vysoko nadpriemerný. Ostatné výskumy však túto takmer dogmu popierajú.

Přečtěte si také

Buddha Bar: Saké přesně pro vás

Saké je trend, a pokud jste ho ještě neokusili, je nejvyšší čas. Jenže jaké, když saké nabízí tolik různých podob, stylů a úrovní sladkosti? Poradíme vám, jak se v nich vyznat a jak si vybrat ten správný.

Přečtěte si také

Cena Jindřicha Chalupeckého zná finalisty

Mezinárodní sedmičlenná porota vybrala pět umělců, kteří budou až do podzimu, kdy padne jméno letošního laureáta, pod drobnohledem odborné i laické veřejnosti. Nebyla to pro porotu jednoduchá práce. Do letošního ročníku se totiž přihlásilo devětasedmdesát umělců, vůbec nejvíc v celé dosavadní historii. Nakonec porota vybrala následujících pět finalistů: Danielu Baráčkovou, Aleše Čermáka, Dominika Langa, Václava Magida a Richarda Nikla.

Přečtěte si také

Ivan Lendl: Alfons Mucha

J&T Banka je hlavním partnerem ucelené výstavy souboru Muchovy plakátové tvorby, se kterou malíř v Paříži prorazil a věnoval se jí průběžně po celý život. Unikátní výstava, na které můžete vidět téměř všechny originální plakáty tohoto světoznámého umělce, proběhne v pražském Obecním domě od 10. dubna do konce července.

Přečtěte si také

Ženevské ohlédnutí od fandy do aut

Ženevský autosalon je velký pojem a rád bych vám přiblížil svoje dojmy z letošního ročníku. Na tento autosalon jsem poprvé přijel už před 20 lety (tehdy Karosou, spali jsme cestou tam v autobusu a zpět také…), a autosalon na mě udělal velký dojem. Pamatuji si dodnes, jak byl představen nový Ford Mondeo a byla to pecka. Letos Mondeo na výstavě chybělo, ale o tom až později…

Přečtěte si také

Tenis

J&T je partnerem českého daviscupového týmu, který začátkem února postoupil už do čtvrtfinále soutěže, když čeští tenisté porazili Švýcary. Klíčový třetí bod vybojoval Tomáš Berdych v souboji se Stanislasem Wawrinkou. Tenisté vyhráli už pátý zápas v řadě a vyrovnali tak nejdelší českou daviscupovou vítěznou šňůru. Tu mohou prodloužit už 5. až 7. dubna v Kazachstránu, kterému mají co vracet. V roce 2011 s Kazachy nečekaně prohráli první kolo v Ostravě.

Přečtěte si také

Ľudský kapitál je zlatým grálom výnosov

Veľa ľudí hľadá zlatý grál výnosov. Investičný inštrument, aktívum, nástroj alebo ich kombináciu, ktorá bude trvale rásť, prakticky v akýchkoľvek podmienkach trhu s minimálnym rizikom. Bez ohľadu na to, či sa ekonomike darí alebo prežíva  krízové dni. Nezávisle od stavu verejných financií a menovej politiky, ignorujúc geopolitické riziká a prírodné katastrofy. Všetky tieto kritéria spĺňa aktívum ľudského kapitálu.

Přečtěte si také

Biodynamické víno

Návrat k přírodě zažívá v poslední době nebývalou renesanci a čím dál víc se týká i vína. Mnohem častěji než dříve se tak můžete setkat s takzvanými biodynamickými víny. Ochutnat je můžete i v síti kaváren J&T Banka Café.

Přečtěte si také

Buddha Bar Saké

Přes sílící oblibu suši a všeho japonského zůstává saké v České republice pořád jakýmsi tajuplným nápojem, což je obrovská škoda. Saké totiž v mnohém připomíná dobré bílé víno. Přečtěte si něco o jeho historii. Ochutnat ho můžete třeba v pražském Buddha Baru.

Přečtěte si také