Top články

Jazzový večer v Elektře

Legendární prvorepubliková kavárna Elektra v centru Ostravy nabízí nejen lahodné jídlo a pití, ale i kulturu. Poslední pátek v březnu patřila kavárna jazzu. Své nové cédéčko tady představil vynikající hudebník Michal Žáček.

Přečtěte si také

Carpe diem aneb Vědí čeští milionáři, co mohou chtít od života?

John Galsworthy ve svém jedinečném románu Sága rodu Forsythů hned v úvodní kapitole píše: „Forsythové neumírali, protože smrt odporovala jejich zásadám, podnikali proti ní opatření, ona pudová opatření svrchovaně životných lidí, kterým se protiví, co zasahuje do jejich majetku.“ Tohle sebevědomé, dokonce zpupné popírání smrti samozřejmě v románu vezme zasvé, když se otěží chopí skutečný život. Ale Forsythové přesto, navzdory vlastní smrtelnosti, udrží svůj majetek, všemi prostředky ho udrží, a ač se kolem nich doba řítí v překotných přemetech, rodinné jmění to všechno přetrvá.

Přečtěte si také

Inteligencia na úspech nestačí

Medzi ľuďmi existuje zakorenená predstava, že väčšina vzdelaných ľudí s diplomami z najprestížnejších svetových univerzít bude úspešnejšia ako zvyšok populácie. Argumentom je často skutočnosť, že ich inteligenčný kvocient je vysoko nadpriemerný. Ostatné výskumy však túto takmer dogmu popierajú.

Přečtěte si také

Buddha Bar: Saké přesně pro vás

Saké je trend, a pokud jste ho ještě neokusili, je nejvyšší čas. Jenže jaké, když saké nabízí tolik různých podob, stylů a úrovní sladkosti? Poradíme vám, jak se v nich vyznat a jak si vybrat ten správný.

Přečtěte si také

Cena Jindřicha Chalupeckého zná finalisty

Mezinárodní sedmičlenná porota vybrala pět umělců, kteří budou až do podzimu, kdy padne jméno letošního laureáta, pod drobnohledem odborné i laické veřejnosti. Nebyla to pro porotu jednoduchá práce. Do letošního ročníku se totiž přihlásilo devětasedmdesát umělců, vůbec nejvíc v celé dosavadní historii. Nakonec porota vybrala následujících pět finalistů: Danielu Baráčkovou, Aleše Čermáka, Dominika Langa, Václava Magida a Richarda Nikla.

Přečtěte si také

Ivan Lendl: Alfons Mucha

J&T Banka je hlavním partnerem ucelené výstavy souboru Muchovy plakátové tvorby, se kterou malíř v Paříži prorazil a věnoval se jí průběžně po celý život. Unikátní výstava, na které můžete vidět téměř všechny originální plakáty tohoto světoznámého umělce, proběhne v pražském Obecním domě od 10. dubna do konce července.

Přečtěte si také

Ženevské ohlédnutí od fandy do aut

Ženevský autosalon je velký pojem a rád bych vám přiblížil svoje dojmy z letošního ročníku. Na tento autosalon jsem poprvé přijel už před 20 lety (tehdy Karosou, spali jsme cestou tam v autobusu a zpět také…), a autosalon na mě udělal velký dojem. Pamatuji si dodnes, jak byl představen nový Ford Mondeo a byla to pecka. Letos Mondeo na výstavě chybělo, ale o tom až později…

Přečtěte si také

Tenis

J&T je partnerem českého daviscupového týmu, který začátkem února postoupil už do čtvrtfinále soutěže, když čeští tenisté porazili Švýcary. Klíčový třetí bod vybojoval Tomáš Berdych v souboji se Stanislasem Wawrinkou. Tenisté vyhráli už pátý zápas v řadě a vyrovnali tak nejdelší českou daviscupovou vítěznou šňůru. Tu mohou prodloužit už 5. až 7. dubna v Kazachstránu, kterému mají co vracet. V roce 2011 s Kazachy nečekaně prohráli první kolo v Ostravě.

Přečtěte si také

Ľudský kapitál je zlatým grálom výnosov

Veľa ľudí hľadá zlatý grál výnosov. Investičný inštrument, aktívum, nástroj alebo ich kombináciu, ktorá bude trvale rásť, prakticky v akýchkoľvek podmienkach trhu s minimálnym rizikom. Bez ohľadu na to, či sa ekonomike darí alebo prežíva  krízové dni. Nezávisle od stavu verejných financií a menovej politiky, ignorujúc geopolitické riziká a prírodné katastrofy. Všetky tieto kritéria spĺňa aktívum ľudského kapitálu.

Přečtěte si také

Biodynamické víno

Návrat k přírodě zažívá v poslední době nebývalou renesanci a čím dál víc se týká i vína. Mnohem častěji než dříve se tak můžete setkat s takzvanými biodynamickými víny. Ochutnat je můžete i v síti kaváren J&T Banka Café.

Přečtěte si také

Buddha Bar Saké

Přes sílící oblibu suši a všeho japonského zůstává saké v České republice pořád jakýmsi tajuplným nápojem, což je obrovská škoda. Saké totiž v mnohém připomíná dobré bílé víno. Přečtěte si něco o jeho historii. Ochutnat ho můžete třeba v pražském Buddha Baru.

Přečtěte si také

Cena Jindřicha Chalupeckého

J&T Banka podporuje umění, opětovně jsme se stali partnerem Ceny Jindřicha Chalupeckého, která napomáhá objevit a zviditelnit kvalitní mladé umělce. V roce 2012 jsme byli svědky originálního vyhlášení cen v podobě Divadelní hry „Kdopak tu cenu dostane?“. A kdo cenu dostal? Cenu Jindřicha Chalupeckého za rok 2012 získal malíř Vladimír Houdek. Ve finále byli kromě Houdka ještě Adéla Babanová, Richard Loskot, Jiří Thýn a David Böhm s Jiřím Fantou, kteří jako autorská dvojice pronikli mezi nominované už potřetí.

Přečtěte si také

Cesta k pravému úspechu je kľukatá

U Edisona, Forda aj Disneyho zlyhanie nebolo výsledkom, ale len krokom k úspechu.

Přečtěte si také

Kde leží pupek světa?

Před časem jsem se vrátil z cesty po Asii. Postupně, s různou délkou pobytu, jsem navštívil tři, geograficky, kulturně i ekonomicky zcela odlišné země: největší arabský emirát Abu Dhabí, převážně buddhistické, neustále pulsující thajské království a jeden z nejhustěji obydlených ostrovů na světě, kosmopolitní Singapur.

Přečtěte si také

Kypr

Kypr jako většina bývalých britských kolonií byl významným offshorovým centrem, postaveným na jistotě britského právního systému a širokých daňových úlevách pro zahraniční podnikatele. Za desetiletí úspěšného fungování se přizpůsobila i kvalita služeb  a ekonomika, nemluvě o obyvatelstvu, jehož velká většina při výběru kariéry preferuje účetnictví a audit nebo právo.

Přečtěte si také

Ženy sú lepšími investormi ako muži

Nedávne štúdie dokazujú, že ženy sú ziskovejšími investorkami, devízovými dílerkami či obchodníčkami s akciami a dlhopismi ako muži. Efektívnejšie využívajú svoje pocity pri rozhodnutiach, pretože majú lepšiu emocionálnu rovnováhu, vďaka ktorej nepodliehajú panike a menej riskujú.

Přečtěte si také

Výmena rolí v nákupe luxusu

V nákupoch luxusných tovarov vidieť podľa výskumu konzultačnej spoločnosti Bain & Company narušenie tradičných schém správania sa medzi pohlaviami. Trendom je, že muži sa čoraz viac zaujímajú o predtým výsostne ženské módne domény ako topánky alebo tašky. Na druhej strane rastie podiel žien kupujúcich mužské hračky ako šuperšportové automobily.

Přečtěte si také