Zpravodajství | J&T Banka
Navigace
Top články

Český startup Yieldigo získal 2 miliony eur od investorů v čele s J&T Ventures

Americký Alchemist Accelerator ze Silicon Valley a maďarský VC fond PortfoLion pod vedením J&T Ventures investují 2 miliony eur do startupu Yieldigo. Rychle rostoucí firma založená třemi českými matematiky pomáhá mezinárodním obchodním řetězcům k lepším výsledkům díky cenotvorbě postavené na umělé inteligenci.

Přečtěte si také

Výhled na 41. týden: Ovlivní Trumpova karanténa prezidentské volby?

Investoři budou sledovat dění kolem amerických voleb. Prezident Trump bude zřejmě omezen karanténou kvůli covidu-19, ale proběhne debata viceprezidentů. Pozornost se začne rovněž pomalu otáčet k výsledkové sezóně za 3. kvartál, která spustí další vlaštovku v pátek, kdy se očekávají výsledky Delta Airlines.

Přečtěte si také

Výhled na 40. týden: Dočkáme se jen ostražitého obchodování?

Investoři budou nadále sledovat dění na pandemické frontě či se budou zajímat o možnou fiskální podporu v USA, která však před volbami má spíše malou šanci na schválení. Pozornost se bude věnovat i možným následkům z úniku dat o údajném nekalém jednání několika významných bank na poli praní špinavých peněz.

Přečtěte si také

Výhled na 39. týden: Směr obchodování udávají technologické tituly

Tento týden budou investoři ještě vstřebávat poslední zasedání centrálních bank a dorovnávat páteční převážení indexů a zvýšenou aktivitu na opčním trhu. „Celkově by na programu neměly být významnější události, což by mohlo nahrávat klidnějšímu obchodování,“ říká ředitel odboru analýz finančního trhu Milan Vaníček.

Přečtěte si také

Výhled na 38. týden: Fed představí novou strategii měnové politiky

Tento týden bude ve znamení středečního zasedání Fedu, které by mělo představit parametry nové strategie měnové politiky. Tu již naznačil Powell ve svém projevu v Jackson Hole – větší zaměření na trh práce a sledování tzv. průměrné inflace za určité období. Vedle toho se bude nadále sledovat dění v technologickém sektoru, který vnáší volatilní obchodování do posledních dní.

Přečtěte si také

Sazka Group: Kladný provozní zisk navzdory restrikcím

Sazka Group reportovala za druhé čtvrtletí roku meziroční propad EBITDA o 66 % na 42,6 mil. EUR. Objem přijatých sázek a hrubých výher pak poklesl o 45 % na 707 mil. EUR, respektive 247 mil. EUR. Na úrovni čistého zisku pak společnost oznámila ztrátu ve výši 625 tisíc EUR.

Přečtěte si také

Průmysl pokračoval v obratu a zahraniční obchod skončil s rekordním přebytkem

Český statistický úřad zveřejnil 7. září další důležitá čísla – výsledky červencové průmyslové výroby a obchodní bilanci za tentýž měsíc. Průmyslová produkce po očištění o vliv počtu pracovních dnů reálně meziročně klesla o 5,0 %, obchodní bilance skončila nečekaně ve vysokém přebytku 13,4 mld. korun.

Přečtěte si také

Výhled na 37. týden: Trh můžou dostat pod tlak výprodeje technologických titulů

Tento týden bude v zámoří zkrácený o pondělní svátek, což přinese snížený objem na celý trh. Investoři se zaměří na čtvrteční zasedání ECB, které by nemělo přinést výraznější zprávy.

Přečtěte si také

Propad HDP ve 2. kvartálu táhl zahraniční obchod

Česká ekonomika ve 2. kvartálu podle očekávaní výrazně propadla, HDP se vůči předchozímu kvartálu propadlo o 8,7 % q/q (−3,3 % v 1Q) a meziročně bylo nižší o 11,0 % r/r (−1,9 % v 1Q/20). „Z hlediska mezikvartálního i meziročního srovnání jde o nejhlubší propad HDP v historii,“ konstatuje hlavní ekonom Petr Sklenář. Statistický úřad mírně změnil svůj předběžný odhad (−8,4 % q/q; −10,7 % r/r) z 31. července.

Přečtěte si také

Výhled na 36. týden: Návrat k rutině a větší zájem o akciové dění

Tento týden bude o ekonomických datech, pondělním převážení indexů MSCI a návratu investorů z dovolenkového módu. „Samozřejmě investoři budou dále přemítat o nové podobě strategie měnové politiky Fedu, kterou naznačil Powell ve svém komentáři pro Jackson Hole,“ říká analytik Milan Vaníček.

Přečtěte si také

Výhled na 35. týden: Trh bez výraznějších impulzů

Prázdniny budou pravděpodobně dokončeny za pozvolného tempa, jelikož na trhu budou chybět výraznější impulzy. Klasická témata jako pandemie, výměna názorů mezi USA a Čínou či poslední společnosti zveřejňující výsledky za 2. kvartál 2020 již nebudou pro trh výraznějšími faktory.

Přečtěte si také

Výhled na 34. týden: Nízké objemy a ospalé obchodování

Tento týden by se měl opětovně nést spíše v prázdninové náladě. Ani makroekonomická data nebudou protentokrát moci ovlivnit dění na trzích. „Témata tedy zůstanou stejná – pokračování vyjednávání o fiskálním balíku v USA a sledování vývoje pandemie,“ říká analytik Pavel Ryska.

Přečtěte si také

Rohlik.cz: Největší český online prodejce potravin dostal nouzovým stavem nový impulz

Pandemie covidu-19 a nouzový stav vyhlášený v březnu výrazně ovlivnily chování spotřebitelů. Rohlíku tak krátkodobě prudce vzrostly objednávky, ale zkušenost z jara 2020 může mít i dlouhodobé pozitivní dopady na segment rozvozu potravin. „Spotřebitelé, kteří za normální situace nepoužívali rozvážkové služby, se je totiž za mimořádných okolností naučili využívat,“ říká analytik J&T Banky Pavel Ryska.

Přečtěte si také

Výhled na 33. týden: Trh by mohl reagovat pozitivně

V tomto týdnu bude ještě doznívat výsledková sezóna. Investoři budou sledovat jakýkoliv posun v jednání o dalším fiskálním stimulu USA a případné pokračování jiskření mezi USA a Čínou v případě firem TikTok a WeChat. Makroekonomická data mohou dále podpořit pozitivní náhled investorů na postupné oživování ekonomik.

Přečtěte si také

Výhled na srpen: Někdy stačí neměnná situace

V srpnu se obejdeme bez měnově-politických rozhodování ECB či Fedu, což může vést k většímu sledování pandemického vývoje. V závěsu budou nadále makroekonomická data, která mohou vykazovat mírnou stagnaci s tím, jak v červenci narůstaly statistiky denně nakažených covidem-19. I tak by přinejmenším neměnná úroveň mohla trh pozitivně povzbudit.

Přečtěte si také

Výhled na srpen: Někdy stačí neměnná situace

V srpnu se obejdeme bez měnově-politických rozhodování ECB či Fedu, což může vést k většímu sledování pandemického vývoje. V závěsu budou nadále makroekonomická data, která mohou vykazovat mírnou stagnaci s tím, jak v červenci narůstaly statistiky denně nakažených covidem-19. I tak by přinejmenším neměnná úroveň mohla trh pozitivně povzbudit.

Přečtěte si také

ČR - Maloobchod a prodej přes internet

V domácím maloobchodu dochází dlouhodobě ke změně, kdy e-commerce, tedy prodej přes internet, se stává stále důležitějším cestou či způsobem, jak Češi utrácí své peníze. Tento dlouhodobý trend, kdy se otevírají nůžky mezi vývojem tržeb u kamenných obchodů a těch internetových, v posledních měsících dál akceleroval kvůli Covid-19.

Přečtěte si také

Zlato není drahé – to peněz je moc

Cena zlata v amerických dolarech překonala tento týden svůj historický rekord a na chvíli byla vzdálena pouhých dvacet dolarů od hranice 2000 USD za trojskou unci. Skok v ceně zlata za poslední měsíce je na první pohled intuitivní. Pandemie koronaviru způsobila největší šok ve světové ekonomice od finanční a hospodářské krize let 2008-09. Ekonomiky procházejí recesí, většině firem klesají zisky a u některých oborů jako letectví či sdílená ekonomika není jasné, co s nimi Covid-19 udělá. Obecná poučka zní, že zlato se kupuje v době nejistoty jako alternativa vůči rizikovým aktivům, a letos to platí na sto procent.

Přečtěte si také

Výhled na 32. týden: Zpomaluje se oživování ekonomiky?

„Investoři budou v následujícím týdnu podle nás sledovat především vývoj nekončící pandemie covid-19 a některé makroekonomické ukazatele. Naopak výsledková sezóna, z níž v USA již odreportovaly své výsledky nejvýznamnější firmy, bude už jen doznívat,“ říká analytik Pavel Ryska.

Přečtěte si také

Týdenní přehled - 30. týden

V uplynulém týdnu se investoři zaměřili na výsledkovou sezónu, informace o pandemii Covid-19 a návrat pozornosti k vzájemným vztahům mezi USA a Čínou.

Přečtěte si také