Navigace
Top články

Tenisové hvězdy se opět sjedou do Prahy

Letošní ročník J&T Banka Prague Open se tradičně uskuteční v tenisovém areálu pražské Sparty od 29. dubna do 4. května. Svou účast přislíbily takové hvězdy jako Anastasija Sevastovová, Wang Čchiang či Belinda Bencicová, z domácích jmen by neměly chybět Karolína Plíšková, Kateřina Siniaková nebo Barbora Strýcová. Rozloučení se svou tenisovou kariérou právě na tomto turnaji ohlásila Lucie Šafářová.

Přečtěte si také

Brexit stále dělá investorům vrásky

Velká Británie si zatím neujasnila, jaký chce zaujmout postoj vůči Evropské unii. Moc času už jí nezbývá a trhy musí počítat i s variantou tvrdého brexitu. Další velkou neznámou je termín vrcholné schůzky USA a Číny, na níž by došlo k podpisu obchodní dohody obou zemí. Analytici nevylučují, že by se mohla uskutečnit už v dubnu.

Přečtěte si také

Art Index 2019: Revoluce v žebříčku současných českých umělců

Jiří Kovanda poprvé padl a na první příčce jej vystřídala Eva Koťátková. Taková je hlavní zpráva z čerstvého J&T Banka Art Indexu, který vznikl ve spolupráci J&T Banky s odborníky na investice do umění. Překvapení však letošní seznam stovky umělců, do kterých byste měli investovat, nabízí mnohem více.

Přečtěte si také

Martin Kujal: Krizi vnímám jako příležitost

Fond J&T Money opět získal titul Nejlepší investice roku. „Na soutěži pořádané společností Fincentrum a časopisem Forbes oceňuji, že není založena na subjektivním hodnocení, ale pracuje s uznávanou metodikou zohledňující výnos na jednotku rizika,“ říká portfolio manažer fondu Martin Kujal. Prozradil také, jak sestavuje portfolio či jak nahlíží na riziko brexitu.

Přečtěte si také

Rodinná firma je víc než vydělávání peněz

Jak spravovat rodinné bohatství, udržet tradici a předat příštím generacím stejný, či dokonce větší majetek, který začali shromažďovat předci před devíti sty lety? Nejen o tom hovořil na konferenci E15 Premium Rodinné bohatství exkluzivní host, princ Konstantin z Lichtenštejna.

Přečtěte si také

Hodování (na druhou) pokračuje

Akciové trhy nadále drží pozitivní vlnu a dobrou náladu, i když v posledních dnech se zdá, že růstu trochu dochází dech. Není se čemu divit. Řada trhů je od začátku roku okolo +10 %, a to za necelé dva měsíce. Co bychom za to dali na konci minulého roku, kdyby to byl výkon za celý rok, a ne pouhé dva měsíce

Přečtěte si také

Pěstounství nefunguje jako automat na kafe

Každé pěstounství je jedinečné, protože každé dítě má za sebou jiný příběh. Jeden z nich se vám rozhodla poodkrýt Jana Luhanová, která má v dlouhodobé pěstounské péči hned dvě děti.

Přečtěte si také

Únor stále jede na pozitivní vlně

Datum setkání prezidentů USA a Číny sice nebylo ještě určeno, i tak trh považuje jednání za konstruktivní a naděje na kladné řešení celé věci prodloužila pozitivní začátek roku i na únor. Jasno zatím není ani ohledně brexitu, tady už snad budeme vědět více v průběhu března.

Přečtěte si také

Březen: měsíc luxusních hodinek

Ženy mají šperky, šátky, boty, kabelky… A muži? Vedle aut jsou jejich největší marnivostí hodinky. Ideálně luxusní mechanické s magickým nápisem Swiss Made. Podle nejnovějšího průzkumu J&T Banky mezi českými a slovenskými dolarovými milionáři Wealth Report do luxusních hodinek investuje třetina z nich. Nejen oni by pak měli svou pozornost na konci března upnout k Basileji, kde se uskuteční tradiční veletrh hodinářského průmyslu Baselworld.

Přečtěte si také

Pohyblivé ceny chceme zavést i ve Špindlu

K lyžařskému byznysu se dostal kvůli sjezdovce pod tatranským Lomnickým sedlem. Dnes je Igor Rattaj největším akcionářem firmy Tatry Mountain Resorts (TMR), která působí i na českých horách, ve Špindlerově Mlýně a na Ještědu. Do lyžování chce přinést stejné principy, jaké fungují třeba u prodeje letenek text Robert Čásenský / foto Tomáš Binter a Profimedia.cz

Přečtěte si také

Dluhopisy Rohlik.cz = investice do expanze e-shopu s potravinami

Přečtěte si také

Dohoda o brexitu: Scénáře možného vývoje po odmítnutí dohody s EU britským parlamentem

Přečtěte si také