Navigace
Top články

Děti z dětského doma nechce nikdo ubytovat

Společnost Soukromý dětský domov SOS 92 provozuje dětský domov, zabývá se doprovázením pěstounských rodin ve Středočeském kraji a zároveň pomáhá mladým lidem s přípravou na běžný život. „Je neuvěřitelné, jak obtížné bylo pronajmout si jako dětský domov byt pro mladé dospělé. Nikdo nás nechtěl, ani město, kde máme sídlo a kde jsme se ucházeli o tréninkový byt,“ říká ředitelka domova Tereza Jandová.

Přečtěte si také

Saudové nalili olej do ohně

Po určité stabilizaci finančních trhů v polovině prvního březnového týdne se výprodeje na trzích objevily znovu, když se investoři lekli rychlého šíření viru v Itálii a dalších zemích. O víkendu pak došlo k přilití oleje do ohně od Saudské Arábie, když se OPEC v pátek nedohodl na snížení těžby ropy.

Přečtěte si také

Koronavirus si začíná vybírat svou daň

Únorová čísla vykázala kvůli aktivním preventivním opatřením v Číně hluboký pokles, PMI indexy dokonce dosáhly nejnižší úrovně v historii. V březnu koronavirus naplno zasáhl Evropu, takže lepší data se očekávat nedají. A k tomu ty překvapivé kroky na trhu s ropou…

Přečtěte si také

J&T Money je opět Investicí roku

Již popáté vyhrál podílový fond J&T Money v soutěži Investice roku. Hodnocení fondů, které jsou investorům na českém trhu nabízeny, je založené na objektivních kritériích. Srovnání bere do úvahy výkonnost, podstupované riziko a dosahování nadvýnosu pro investora, a to vše s ohledem na stabilitu dosahovaných výsledků. J&T Money vyhrál v kategorii smíšených fondů a získal tak popáté titul Fincentrum & Swiss Life Select Investice roku 2019. Loňský rok zkrátka investičním fondům přál. Výkony mnohdy díky dobře zvolené strategii a silnému závěru roku dokonce překonaly očekávání. Jak vidí situaci na trhu Martin Kujal, portofilo manažer J&T Investiční společnosti?

Přečtěte si také

Louvre v Abu Dhabi ukazuje novou tvář lidskosti

Stálo neuvěřitelné peníze, ale investice se arabským vládcům vyplatila. Pobočka muzea Louvre v emirátu Abu Dhabi patří k nejkrásnějším místům na světě. A místní expozice ukazuje, že lidstvo spojuje víc věcí, než které jednotlivé národy či etnika rozdělují.

Přečtěte si také

Virus dorazil na trhy!

Co v první polovině února trhy ještě ignorovaly, dorazilo na trhy během dneška. Strach z coronaviru se naplno projevil v dnešním obchodování, když další růst počtu nemocných v Itálii uzavřel některé oblasti a částečně omezil chod italské společnosti – ani některé fotbalové zápasy série A se nehrály!! To dopadlo na trh drtivě, takovou změnu na evropských indexech (skoro -4% během dne) si již dlouho nepamatuji.

Přečtěte si také

Nový koronavirus jako černá labuť

Investoři začátkem roku vyhlíželi podepsání dohody o clech mezi USA a Čínou. Tohoto aktu se skutečně dočkali, ovšem pozitivní nálada na trzích se nedostavila. Nečekaně se totiž objevila černá labuť v podobě koronaviru.

Přečtěte si také

S Magnusem do Tater

Na lyžování na přírodním sněhu to na českých horách zatím moc nevypadá, zkuste tedy vyrazit do nejbližších velehor. Najdete je u našich slovenských sousedů. Určitě při plánování cesty využijte své Magnus body – uplatníte je při objednávání ubytování, skipasu nebo při relaxaci.

Přečtěte si také

Daňové aspekty u životního pojištění a úvěrů na bydlení

Blíží se čas vypořádání daní. Zaměstnanci to mají o něco jednodušší. Pokud podepíší „růžové prohlášení“, stačí dodat zaměstnavateli potřebné doklady a on vše vyřídí. Ostatní musí daňové přiznání za rok 2019 doručit na finanční úřad do 1. dubna, respektive 1. července, pokud vám daňové přiznání zpracovává daňový poradce. Jaroslav Malec, ředitel odboru Pojištění ve společnosti J&T Leasing, vám objasní daňovou problematiku u životního pojištění a úvěrů na bydlení.

Přečtěte si také

Dolaroví milionář v objektivitu médií nevěří

Čeští dolaroví milionáři se domnívají, že média se dělí podle toho, komu fandí, ať už v politice, či byznysu. Ukázal to J&T Banka Wealth Report 2019, unikátní výzkum o chování a záměrech českých a slovenských dolarových milionářů.

Přečtěte si také

Rozhodně se nenudíme

Před dvěma týdny se zdálo, že dalšímu růstu nestojí nic v cestě. A přesto se něco objevilo. Virus. Koronavirus. Nejdřív se trhy lehce zhouply, s narůstající panikou ale bylo jasné, že to za dva dny vyřešeno nebude. Izolace ohrožených oblastí v Číně, rušení letů z jiných kontinentů do Číny, šíření nemoci i mimo tuto zemi – a paniku máme zde.

Přečtěte si také

Heureka Group vydává dluhopisy v hodně 2,5 mld korun.

Největší evropská skupina cenových srovnávačů nabízí možnost stát se jejím investorem. Na konci ledna začne umisťovat prostřednictvím J&T Banky a PPF banky 5leté dluhopisy. Výnos dluhopisů dosahuje 5,25 % p. a. s pololetním vyplácením. Jde o doposud největší objem dluhopisů v rámci e-commerce segmentu realizovaný na českém trhu. Dluhopisy s nominální hodnotou 10.000 Kč jsou veřejně nabízeny investorům v České republice a plánuje se jejich obchodování na Burze cenných papírů Praha. Koordinátorem emise je J&T Banka.

Přečtěte si také

Rohlik.cz Finance navyšuje emisi dluhopisů o 222 mil. Kč

Rohlik.cz Finance navyšuje k 31. 1. 2020 emisi dluhopisů ROHLIK FIN.6,60/23 o 222 mil. korun. Celková výše emise tak dosahuje 999 mil. Kč.

Přečtěte si také