ČEZ opětovně tahounem domácí burzy

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Domácí burzu opět posouval výše ČEZ (1169 Kč, +3,0 % d/d), který více než týden v kuse nepřetržitě posiluje. Úterní zisky pak přiživily i informace ze strany ministerstva financí o možné vyšší dividendě, než je standardní firemní politika (tedy více jak 80% dividendový výplatní poměr z čistého zisku). Dařilo se nadále i finančním institucím. Konkrétně Komerční bance (749 Kč, +2,3 %), která naopak před dlouhým svátečním víkendem ztrácela, i rakouským Erste Group (+1,9 %) a pojišťovně VIG (+2,0 %). Naopak roli pomyslného černého Petra si tentokrát zahrála s téměř nulovým ziskem Moneta (+0,2 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.