Praha výprodejům odolala

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Domácí burza se nepřidala ke zbytku trhů, které klesají více než procentním tempem, a nový týden zahájila červenou nulou. Velikou zásluhu na relativně dobrém výsledku měla Moneta (+1,3 % d/d na 84,4 Kč). Při zahájení obchodování odmazala veškeré ztráty, které v průběhu páteční seance postupně nabrala. Rostl i Philip Morris ČR (+0,3 % d/d na 17540 Kč), který též výrazně propadl poslední den v týdnu, ale až v samotné závěrečné aukci. Očekávané změny indexů FTSE měly zcela neočekávaný dopad. Ale i to se čas od času stává. V předvečer výsledků hospodaření za rok 2017 mírně klesl ČEZ (-0,6 % d/d na 508,5 Kč). Vzhledem k negativnímu vývoji cen uhlí, elektřiny i emisních povolenek si nakonec vedl celkem dobře. Navíc ráno otestoval úrovně nad 515 Kč.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.