Nevýrazný začátek týdne v Praze

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Na rozdíl od západní Evropy, která během pondělní obchodní seance dokázala zcela odmazat ztráty ze závěru předchozího týdne, Praha uzavřela den na červené nule. Velikou zásluhu na tom měl vývoj energetického gigantu ČEZ (-1,08 %), který pokračoval v propadu a jako jeden z mála reagoval na dnešní pokles cen emisních povolenek. Ty od lednových maxim již vyklesaly o úctyhodných 13,4 %. Naopak páteční ztráty korigovaly VIG (+1,12 %), částečně i Erste Group (+0,53 %), která však silně zaostávala z pohledu zobchodovaných objemů. Silný americký závěr pak dorovnávala CME (+1,81 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.