Praha zakončila den v červeném

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.Úterní obchodní seance se vyznačovala zvýšenou volatilitou, kdy pokračující výsledková sezóna přinášela spíše negativní impulzy. Vše bylo navíc umocněno obavami o budoucí ziskovost společností v souvislosti s hrozbou druhé vlny pandemie. PX index klesl o 0,5 % na 909 bodů.

Úterní obchodní seance se vyznačovala zvýšenou volatilitou, kdy pokračující výsledková sezóna přinášela spíše negativní impulzy. Vše bylo navíc umocněno obavami o budoucí ziskovost společností v souvislosti s hrozbou druhé vlny pandemie. PX index klesl o 0,5 % na 909 bodů. V Praze opět rostly jen klasické defenzivní tituly jako Philip Morris (+0,45 %) a PFNonwovens (+0,59 %). Na opačné straně spektra se umístil ČEZ (-1,41 %), který dle očekávání negativně reagoval na posun v otázce dostavby JE Dukovany. Vláda v pondělí večer oznámila, že schválila model garantované ceny elektřiny. Finanční instituce se společně pohybovaly jen mírně v záporném pásmu.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.