Další nervózní seance za námi

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Index pražské burzy PX (-0,07 %) ukončil den na červené nule. V negativním teritoriu se pohybovaly výlučně finanční instituce, které jsou na vyhrocenou situaci na Ukrajině nejcitlivější. Logicky nejvíce ztrácela exponovaná Erste Group (-6,22 %), následovaná Komerční bankou (-2,09 %) a pojišťovnou VIG (-0,69 %). Moneta (-0,51 %) pak ztrácela nejméně, když hlavním cenotvorným faktorem je stále transakce skupiny PPF. Na opačné straně byla zbrojovka CZG (+10,21 %), která v konfliktu bude těžit asi nejvíce. V růstu pokračoval i odborník na kybernetickou bezpečnost Avast (+2,37%), a s rostoucí cenou ropy, plynu a energií obecně, poskočil výše i ČEZ (+2,63 %).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.