Pondělní posun výše na indexu PX za lehkého objemu.

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Globální akciové trhy zůstávají i nadále volatilní. Pozitivně působí příznivý vývoj očkování i schválený stimulační balíček v zámoří. Proti tomu pak trochu paradoxně s tímto související obava z inflačního růstu a tím pádem rostoucí výnosy na amerických dluhopisech. Odpoledne pak srazila náladu zpráva o pozastavení očkování vakcínou společnosti AstraZeneca v dalších evropských státech. Podobně smíšený vývoj a slabší aktivitu lze očekávat až do středečního odpoledne, kdy na pravidelné tiskové konferenci k měnové politice FEDu vystoupí její předseda Powell. Investoři očekávají mimo jiné další zpřesnění jeho postoje k budoucímu vývoji inflace. V Čechách se banky pohybovaly kolem nuly, Komerční banka (-0,4 % d/d), Erste Group (+0,2 %) a Moneta (+0,3 %), ČEZ skončil beze změny a Avast (+1,4 %) pokračoval opět o něco výše. Index PX zakončil o 0,4 % d/d silnější za podprůměrného objemu 264 mil. Kč. 


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.