CZG pokračuje na pozitivní vlně

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Jasným vítězem úterní obchodní seance byla zbrojovka CZG (+3,1 % d/d), která na začátku týdne prolomila resistenci na úrovni 506 Kč a již druhým dnem výrazně roste. Dařilo se i finančním institucím s domácím trhem v Rakousku, Erste Group (+1,0 %) a VIG (+0,5 %), když výhled na rostoucí úrokové sazby i na západ od našich hranic prospívá právě bankám a pojišťovnám. Částečné uklidnění situace na trhu s elektrickou energií se promítlo i do stabilizace ceny ČEZu (+0,3 %) nad 800 Kč. Celkově si domácí index PX připsal 0,2 % d/d na 1451,8 bodu za lehce nadprůměrné aktivity 592 mil. Kč.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.