Trh byl nervózní z komentářů Powella

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Nervozita na globálních trzích pokračovala i během úterní obchodní seance. Investoři se soustředí jednak na vystoupení J. Powella a dále na páteční data z trhu práce. Obě události mohou naznačit další směr, resp. tempo a zejména vrchol zvyšování úrokových sazeb v zámoří. Investoři byli zdá se naladěni na pozitivní zprávy, nicméně jestřábí tón v komentáři šéfa Fedu v předvečer dvoudenní události poslal trhy rizikových aktiv strmě dolů. Domácí burzu již dopoledne tížil ČEZ (-4,6 % d/d), který se dostal zpět pod psychologickou úroveň 1000 Kč. Nedávný propad ceny elektřiny pravděpodobně odstartoval vybírání zisků některých investorů. Zvýšené objemy obchodování tomu nasvědčují.  


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.