Pražskou burzu zachránil ČEZ

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Díky solidnímu výkonu akcií společnosti ČEZ (+2,80 %) zakončila pražská burza seanci silnější o 0,44 %. Výrazně tak překonala jednak burzy v západní Evropě a v zámoří, ale zejména ostatní vrstevnice v Evropě střední, které ztrácely kolem dvou procent. Titul zcela odmazal pondělní výprodeje v souvislosti s pokračující teoretickou diskuzí k sektorové dani a orazítkoval hodnotu 1100 Kč za jednu akcii. Přestože by tato mimořádná daň mohla zasáhnout i banky, ty naopak většinou na začátku týdne rostly, proto dnešní mírné zchlazení rakouské Erste Group (-1,15 %) není nikterak překvapivé. Objemy i nadále pokračují v prázdninovém módu, kdy snížená likvidita může vyúsťovat ve zvýšenou volatilitu.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.