Ospalý start

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.Praha zahájila nový týden smíšeně a nikterak se tím nelišila od vývoje na trzích v jejím okolí. Za zmínku stojí velmi nízké zobchodované objemy (247 mil. korun vs. 508 mil. denní průměr za 12M). S tím, jak se přiblížila polovina letních prázdnin, tak vrcholí i pověstná „okurková sezóna“.

Praha zahájila nový týden smíšeně a nikterak se tím nelišila od vývoje na trzích v jejím okolí. Za zmínku stojí velmi nízké zobchodované objemy (247 mil. korun vs. 508 mil. denní průměr za 12M). S tím, jak se přiblížila polovina letních prázdnin, tak vrcholí i pověstná „okurková sezóna“. Nejaktivnějším titulem byla rakouská Erste Group (-1,36 %; 551 Kč). Nedařilo se ani ostatním zástupkyním sektoru finančních institucí, pojišťovně VIG (-2,19 %; 513 Kč) a Monetě (-0,56 %; 53,0 Kč). Jediná Komerční banka (+0,0 %; 550 Kč) opět potvrdila svůj defenzivní charakter. Výrazně dobře se pak dařilo PFNonwovens (+2,7 %; 680 Kč) a Avastu (+1,8 %; 167 Kč).


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.