Pražská BCPP dnes zazářila

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Domácí burza cenných papírů se přidala ke svým kolegyním z Polska a Maďarska a společně skončily mezi nejlépe se dařícím trhům daného dne. Index PX přidal 1,5 % d/d. Exceloval ČEZ (+1,6 % d/d), který uzavřel nad úrovní 850 Kč. Ale ani banky nezklamaly. Jmenovitě Komerční banka (+2,1 %), Erste Group (+2,7 %) nebo pojišťovna VIG (+1,0 %). Prostředí rostoucích úrokových sazeb jim nad míru svědčí. V zeleném skončily však téměř všechny listované tituly, výjimkou byla CTP (-3,9 %). Společnost klesá již několikátý den v řadě, když dnes byl oznámen prodej 1% balíku akcií jedním z akcionářů.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.