ČEZ tahounem pražské burzy

1-minutové čtení
J&T specialista
sdílení

Martin Holman je Equity and Fixed Income Trader J&T banky se zaměřením na obchodování akcií a dluhopisů. Zároveň také vykonává činnost „market makera“ na pražské burze za J&T banku a je odborníkem na psychologii trhu a vyhodnocování ideálních tradingových příležitostí.
Zraky investorů se během úterní obchodní seance upíraly na výsledky hospodaření tuzemské energetické jedničky, společnosti ČEZ (+3,46 %). Astronomické ceny elektrické energie stály za výrazným růstem zisku. Přestože analytici očekávali ještě lepší čísla, zvýšení výhledu pro tento rok nakonec posunulo akcie znatelně do zeleného. Finanční instituce se obchodovaly smíšeně, index pražské burzy PX tak nakonec uzavřel více jak půl procenta v zelených číslech (+0,59 %) a dařilo se mu tak lépe než ostatním burzám v okolí. Další společností, která oznámila svá čísla, byl Avast (+0,54 %), kvůli schválené fúzi však neměly na výkonnost jeho akcií jakýkoliv vliv.


Upozornění

Uvedené informace představují názor J&T Banka, a.s., který vychází z aktuálně dostupných informací v čase jeho zhotovení k výše uvedenému dni. Uvedené informace nepředstavují nabídku, investiční poradenství, investiční doporučení k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních nástrojů ani analýzu investičních příležitostí. Uvedené prognózy nejsou spolehlivým ukazatelem budoucí výkonnosti. J&T Banka, a.s., nenese žádnou odpovědnost, která by mohla vzniknout v důsledku použití informací uvedených v tomto materiálu. O případné vhodnosti investičních nástrojů se poraďte se svým bankéřem, investičním zprostředkovatelem nebo jeho vázaným zástupcem.